| Secretkkk a întrebat:

Cum poti sa atragi atentia unui baiat pe care il placi?

122 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Sunt in Franta de 8 luni aici e totul super in afara de viata personala.
Aici sunt in clasa in care se invata franceza stiu deacum bine a vorbi.
Plac un baiat francez si nu stiu ce parere are despre mine
imi e frica sa incep a vorbi cu el (totusi el e francez stie limba sa mai bine ca mine)
Mia zimbit de citeva ori dar totusi nici nu am idee ce zimbet era(ca cred ca stiti ca cind iti place de persoana ti se pare ca se uita la tine cu ochi dulci mereu )
in aceasta scoala nu prea se imprietenesc cu elevii care invata limba
de aia cred ca si imi este frica sa ii spun macar ceva poate ca nu are o impresie buna despre mine sau nu prea are placere de a vedea elevii care invata limba sa.
ASTEPT RASPUNS.
UN SFAT.
SAU MACAR O INTELEGERE DIN PARTEA VOASTRA.
ma numesc Cristina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum poti sa-l faci sa te iubeasca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chestia e ca pe mine ma pl baiatul pe care il placeam in clasa a4 si eu nu il placeam dar acu m e invers

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o problema ca a ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ft ushor.pentru inceput fii prietenul cel mai de nadejde fal sa te aiba ca cea mai deshteapta si buna amica vb cu el pe teme sufletestisi asa va fi al tau cu intreaga lui fiintsa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai grija s nu afel ca il placi ca o sa te trateze cu indiferenta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi este destul de greu sa explic... mie imi place de un baiat si am stat cu el in banca dar l-am atras prin faptul ca tot timpul zambes la el in ora, cand ii cade ceva eu il dau cu multa rusine. dar se vede ca si el ma place deoarece face aceleasi lucruri si se poarta cu mine super bine...si odata chiar ne-am imbratisat.:X:X
. sunt cristina si am...anibig grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, eu zic sa nu fii prea directa din prima, sa-i ceri ID-ul, nr de tel. nu!
incearca sa-l ignori, dar in acelasi timp razi la glumele lui si mai uita-te cu coada ochiului la el din cand in cand. in acelasi timp vei vedea daca si el se uita la tine, poate mai insistent si iti vei da seama daca si el te place! happy. daca crezi ca te place, lasa-l pe el sa faca primul pas, dar daca vezi ca nu ai nici o importanta pentru el, las-o balta oh go on
asta este parerea mea, sper sa te ajute macar putin.:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda...pai si eu caut un raspuns la asta de cateva zile, adica si eu am un baiat in scoala care e foarte dragut si greseala mea a fost ca m-am tinut dupa el si acum toata lumea crede ca mie imi place de prietenul lui cel mai bun, deci sfatul meu e sa fii naturala si sa nu te tii dupa el!
a...si intra in vorba cu el gasind subiecte de interes comunwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru penultimele posturi. Trăiţi-vă copilăria! "pari uşurabilă" dacă te lingi cu el de la prima întâlnire? Dar dacă. ţi-o trage de la prima întâlnire, cum mai pari? Uşurică? Eu la vârsta voastră mă jucam cu păpuşile în faţa blocului, iar voi o ardeţi pe internet. Ok, nu am nimic împotriva, dar există site-uri de desene animate, jocuri şi chestii pentru vârsta voastră. La voi se rezumă totul doar la plimbărici prin faţa blocului, ţinându-vă de mână şi pupici pe obraz. Lăsaţi treburile astea în seama celor mai... maturi. Vedeţi-vă de copilăria voastră.

| SuRpRiZzA a răspuns:

Fii naturala. Daca vezi ca tot nu iti atrage atentia, nu iti pierde timpul doar cu el. Am trecut si eu prin asa ceva, aveam 11 ani iar el 14... Sunt multi baieti care o sa te iubeasca cu adevarat, nu trebuie sa te schimbi pentru el, iar lui sa nu ii pese.
Bafta!

| todea a răspuns:

Fa ceva imprevizibil, surprinde-l, in mod placut evident!
Oricum in general daca un baiat te place vei stii asta. Urmareste-i privirea asta nu minte niciodata happy.

| alinka201220 a răspuns:

Imi place de o persoana ne cunoastem de un an in real nu vorbim numai pe net nu ne salutam am incercat da nu-mi raspunde am incercat sa-i zimesc sa-l privesc intensiv si nimic da pe net intot deauna? (mai mult)

| danny01234 a răspuns:

Pai in primul rand cea mai buna solutie este sa afli daca si lui ia placea de tine pentru ca daca unui baiat nu-i plac felul in care esti nu o sa mearga, daca afli ca baiatul respectiv este interesat de tine el no sa-ti spuna direct deci cea ma buna cale este sa faci ca sa te impiedici de el si sa fi suparata pe el(nu in asa fel incat sa-l faci sa planga)si atunci ii vei da drumul la mai multe ganduri fata de tine

mai departe trebuie sa fi cat mai naturala si sa fi u insati
Bafta
si plzzz nu ii rupe inima

| daiia a răspuns:

Si eu sunt putin confuza in aceasta privinta
straight face
plac un baiat.cu care am fost impreuna dar ne'am despartit.Nu pot sa zic ca am avut o relatie pentru ca nu prea vorbea cu mine fata in fata. pot sa spun ca il cam durea in pix de mine...atata vorbeam vreo 10 min pe mess si la revedere. Odata m'a chemat la strand dar nu am puttut sa merg avand unele proleme si am incercat sa'i explic acest lucru. Si dupa 2 zile mi-a spus ca nu mai vrea sa fim impreuna.La strand a intalnit o alta fata, pentru care el s-a despartit de mine.intr'un timp ma ignora total: am iesit in strada si a trecut cu bicicleta [ se vedea pe fata lui ca era nervos] si vazand ca nu are de gand sa ma salute l'am salutat eu dar nu mi-a raspuns.am trantit poarta si am fugit in casa; alta etapa a fost acum vreo 2 luni.noi stam destul de aproape unul de altul si intr'o dimineata cand mergeam la scoala el o fost la vreo 50 m in fata mea si in ciuda faptului ca i'am facut semne sa ma astepte s'o facut ca nu ma vede.am ajuns plangand la scoala si au mai fost multe. am aflat ca nu mai are prietena d ceva timp si as vrea sa aflu daca ar fi vreo sansa sa'l "cuceresc". v'as fi foarte recunoscatoare daca ati putea sa ma ajutati cu cateva sfaturi.Multumesc

| daiia a răspuns:

Am incercat si sal ingnor.
da parca sunt invizibila pentru elstraight face
parca nici nu exist sad

| HiokoRO a răspuns:

Eu am incercat si iti spun sincer ca chiar functioneaza! Mai ales ca sunt o persoana foooooaaarte timida!
Il privesti insistent, ii zambesti frumos si dulce clipesti o data si iti intorci capul in alta parte (poti sa te prefaci ca umbli pe telefon ca sa nu pari prea retrasa). Faci asta in fiecare zi (o data!) si intr.o zi o sa vina la tine si o sa se bage el in seama. Important este sa nu vorbesti cu el.
Spor la treabawinking :*

| ada_5209 a răspuns:

Si eu sufar pentru un prost de la mine de la scoala:-x

| copilcufite24 a răspuns:

Ie un baiat eu il iubesc cu adevarat dar nu stiu daca el ma place pentru ca acum e cu alta fata ce ar trebui sa fac sai castig inima

| MymishorMya20 a răspuns:

Pai si mie imi place de un baiat de la scoala, darr,,, nu prea am sanse cu el deoarece este cam,,, nu stiu,,, emotiv si rusinos... si daca il bag in seama incepe sa injure si chestiii d`astea,,, In fine, tu trebuie sa te duci la el si sa ii spui verde in fata despre tot ce simti si sa il intrebi si pe el daca simte acelasi luscru pentru tine,,, Si sa ii mai spui ca vrei o sansa sa vedeti daca va potrivitii... incearcaa, si sa vezi ca o sa tina,(iti spun din proprie experienta) :*

| lorenutza_4992 a răspuns:

Va multumesc la toti ...si baiatul de care imi place eu il salut prima dar el nu zice nimic... dar o sa folosesc sfaturile voastre

| lizz a răspuns:

Pai. incearca sa` i explici " problema" spune`i sincer ca iti place de el si nu exagera in gen "esti iubirea vietii mele te iubesc enorm":-J. apoi comporta`te natural cu el si lasa` l sa iti vrea el prietenia, nu il omori ca faptul ca tii la el.winking Sper sa mearga, Succes kiss

| caseyCJ a răspuns:

Hey am si eu nevoie de ajutor. imi place de un baiat si el e deja cu o fata si eu vreau sa il impresionez cumva sa ma placa pe mine nu pe pr. lui

| lavynutssa a răspuns:

Pai.trebuie sa fii cat mai naturala si sa zambesti dar nu tot timpulbig grinbig grin

| marya_9392 a răspuns:

Pai sa fi tu insati.adica sa te comporti normal. dupa ceva timp de cand l-ai vazut ii ceri nr de tel. el ti-l da daca ii place de tine daca nu incerci sa ii placa, sa te imbraci la moda cu fuste, etc.eu asa am procedat si am castigat inima lui.incercat si daca nu reusiti scrietim pe love_marya97.va urez mult succelove struck

| florina_9877 a răspuns:

Eu am 11 ani si sunt din buceo cu iubitul meu ne-am cunoscut prin prietena mea cea mai buna mi-adat emailul si prima data ma ignora afara si chiar pe mess si eu eram inebunita dupa el si intr-o zi mi-a spus dcil tot deranjez si eu in momentul ala nu am stiut ce sa ii sc si dupa cateva zile de vorba cu el m-a intrebat am sanse sa stau cu tine si eu i-am spus nu stiu mai ma gandesc deci eu practic la ignorat si apoi dupa ce m-am candit cica i-am spus da!big grin si apoi a inceput sa imi spuna ce faci iubi cmf cmz si acum avem o relatie de 4 luni si imi vorbeste asa frumos acum sunt fericita. dddeci dupa ce te intreaba el daca vrei sa stai cu el trebuie sa ii spuneti nu stiu mai ma gandesc si prefaceti-va cail ignorati si o sa va bage din ce in ce mai mult in seama si atunci o sa ajungeti la o relatiin care simtiti ca nu puteti iesi din ea ei bine el cand ma suna sau cand intra pe mess si imi scrie ceva mie mi se pun fluturasi in burticalaughingrolling on the floor

| iassmina a răspuns:

In primul rand,sa nu te intereseze de feminitati in preajma lui,daca lui ii plac anumite genuri de muzica,incearca sa te adaptezi si tu genului,imbracate specific,va parea ca nu esti o fitoasa,in al doilea rand, vb de lucruri comune cum ar fi:wrestling, fotbal si masini!big griniti zic din proprie experienta tongue

| Pavel_Sara_2000 a răspuns:

Fiind tu, nu e nimic mai frumos fiind tu! Fa i complimente, priveste l in ochi, apropie-te de el, prinde l de mana

| RomanianGirl a răspuns:

Salut, am 11 ani si plac un baiat tot de 11 ani.Il cheama Alex sidaca vede asta m-am ars.Nu prea pot sa comunic cu el, dar la scoala se uita la mine ciudat si eu ma uit la el cu coada ochiului dar e mare problema.Cand ma mai duc la el tot vreau sa ii dau in xxxx si mai e unul pa care nul plac si pe ala nu il bat si sepoarta unrat cu mine.La scoala mereu ala imi tipa in fata si Alex se tot uita la mine.Cateva sfaturi? VA ROG VA ROG VA ROG!