| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa faci sa uiti persoana pe care o iubesti cel mai mult?

Răspuns Câştigător
| mariazet45 a răspuns:

Timpu rezolva totu, daca e neaparat nevoie sa uiti nu ai ce face, viata merge inainte si s-ar putea sa gasesti pe altcineva care sa te merite. Nu exista reguli pentru nimeni toata lumea a trait macar o data in viata asa ceva. Se va rezolva si daca ne spui si ce s-a intamplat poate te ajutam cu niste sfaturi. Am devenit experti cu TPU. Bafta

146 răspunsuri:
| cribus a răspuns:

Si eu mi-am pus aceasta intrebare...partea proasta e ca nu exista nici o reteta pentru asta si inca nu s-a inventat o pastila ca sa nu mai doara sufletul.si eu mi-am pierdut persoana draga... te inteleg foarte bine...eu nu o sa-l mai vad niciodata doar sa-i duc flori.

carla
| carla a răspuns:

Daca iubesti pe cineva sigur nu o sa poti uita..doar sa-ti inchipui ca ai uitat. Este imposibil!

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

De uitat nu uitam nimic! Poate nu mai reactualizam anumite informatii stocate in creier!
Cum sa treci peste durerea pierderii cuiva sau a despartirii de cineva..., ei bine, gasindu-ti alte preocupari...si acceptand situatia! Pana la urma "uiti"...

| alehandro0785 a răspuns:

so inlocuiesti cu o alta persoana

| Farcas a răspuns:

Iesi si distreaza`te! .incearca sa nu stai tot in casa si sa te gandesti la asta.iesi cu prieteni, in parc, la un film, la o prajitura etc(inca mai ai timp pentru ca vacanta nu s-a terminat).sunt o gramada de lucruri pe care le poti face impreuna cu prieteni tai.ai sa vezi ca fara sa iti dai seama, cu timpul ai sa uiti tot. timpul le rezolva pe toatehappy cu rabdare treci si mareahappy bafta

| alinuta23 a răspuns:

Sa o uiti foarte repede nu poti... daca inca o mai iubesti... dar timpul va rezolva totul...cum va trece poate vei intalni pe altcineva care sati placa...noroc in cautare!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu timpul poate ca o vei uita dar acum va ramane in inima ta!

| memyselfandi a răspuns:

Incercand sa te gandesti ca daca o iubesti cel mai mult, totodata ii doresti fericirea. daca o iubesti cu adevarat te vei bucura daca ea/el reuseste sa atinga dragostea adevarata, chiar daca nu cu tine. nu e necesar sa o uiti... trebuie doar sa te gandesti ca daca nu a fost sa fiti impreuna inseamna ca nu a fost sa fie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu o vei uita niciodata crede-ma!

| emanuela a răspuns:

Pai eu cred ca ar trebui sa faci cumva sa nul mai vezi un timp...si sa il ignori... numai asa o sa reusesti altfel nu cred ca se poate sad

| cami_6226 a răspuns:

Incearca sa iti amintesti de clipele nefericite pe care ti lea provocat, cautati pe altcineva

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum pot sa uit persoana care o iubesc si inca ma mai gandesc la el?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din punctul meu de vedere...ar trebui mai intai sa te descarci la un prieten foarte buun care sa iti dea niste sfaturi utiile si poti plange sa te racoresti... mi`e mi-a placut de un baiat si inca tin la el...chiar daca prietenilor le-am spus ca nu mai vorbesc cu el si nimic dar nu pot sa nu vorbesc cu el pentru ca tin prea mult la el...cu toate ca are prietena... oricum lumea se mai si desparte asa ca poate o sa ne reintalnim vreodata...si este o vorba pe care mereu mi`o amintesc...ca ce`i al meu e pus deoparte...asa ca totul vine de la siine tot ce trebuie sa facem este sa asteptam...

| bebelu a răspuns:

Toata treaba asta cu iubirea... e foarte naspa daca ajungi sa iubesti pe cineva cu adevarat si dupa aia.sa vezi k numai vrea sa auda de tine...mai bine nu te implici prea mult...nu pui prea mult suflet... k dupa o sa regreti... foarte foarte mult... o stiu din propia experienta... un sfat care mi lar fi trebuit sa mi-l fi dat cineva mai demult ar fi sa nu implic prea mult...sau daca chiar iubiti cu adevarat,,,, faceti tot posibilu...sa nu pierdeti persoana de langa voi... orice ati face.credeti-ma ca se merita orice.

| raluka_5807 a răspuns:

Pai va zic eu odata ce iubesti nu ai cum sa il uit dar s l urasti da sau sa te racesti de el prin simplu fapt ca nu mai gandesti cu inima si doar cu mintea si incerci sa fii mai indiferenta cu el si ai sa vezi ca o sa fie bine si nu uita roata e rotunda si se invarte si o sa vina si randul tau

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Odata cu timpu o sa reushesti... cel putin in majoritatea kzurilor asa a fost... d obicei poti uita p cineva q ajutor altie pers. tr doar sa ai grija sa nu t indragostesti si d acea pers... incearca sa nu pui prea mult suflet... poate sa t fac fericita doar q un scop... traiejte viata la max... k ai tp sa iti gasesti dragostea...winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai e usor trece timpul trec amintirile trece totoul ma rog.pentru mine a fost grew da cand gasesti alta persoana care intr-adevar tine la tine te simti la al 9-lea cer happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doar sa nu o mai vezi ignora l

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am intalnit un baiat super ok, credeam ca tine la mine pentru ca ma privea insistent, imi zambea, iar cand am vb cu el, mi-a zis ca sunt draguta, dar nu sunt genul lui, ma gandesc non-stop la el si nu pot sa-l uit, as vrea sa-l urasc din tot sufletul, dar nu pot...am ajuns sa-l iubesc enorm, el nu stie asta...si nu va stii niciodata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa uiti... e mult spus! Cand iubesti pe cineva, doresti cat mai mult timp petrecut imreuna cu persoana iubita. Dupa despartire...totul se prabuseste...simti ca nu mai poti continua, ca nu vei uita niciodata(desi ne mintim ca vom uita pentru a putea continua). De fapt...niciodata nu poti uita pe cineva. Dragostea... odata asternuta in suflet nu se uita niciodata. Ce am putea face pentru a,, uita"...NIMIC! persoanele,, importante" nu se pot uita nicidata. Dar viata merge mai departe si nu putem renunta. Ocupandu-ne timul in prezenta prietenilor si desfasurand cat mai multe activitati, gandurile vor fi captate...astfel moralul se ridica. Evitand cat mai mult prezenta fostei/ului(desi va fi greu)ne obisnuim cu absenta permanenta din viata noastra. Timpul le vindeca pe toate dar ranile nu se inchid.Vei ajunge din nou sa iubejti...cu greu ce-i adevart dar mereu ne asteapta un nou inceput! la orice revedere amintirile exista, dar o alta persoana le poate inlocui si...VEI SUPRAVIETUI!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Faza e ca. odata ce te desp de o pers la care ti ft mult atunci simti k ti se rupe o parte din tine...si nu ai cum sa te obisnuiesti ci doar sa accepti adevaraul...prietenii te vor ajuta sa revii acea fata sau acel baiat care erai inaintelove struck...si eu ink il iubescstraight face.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred ca poti uita o persoana pe care o iubesti asa de usor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu m`am despartit de prietenul meu acum o saptamana... si de atunci lumea mea s-a pabusit il iubesc enorm dar el este arogant si se poarta f urat cu mine asta a fost si motivul despartirii. dar eu m-am despartit d el doar ca sa-i dau "o lectie" dar sa ajuns prea departe si acum tot eu sufar.si el e fericit. ce sa fac va rogcrying spuneti-mi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici macar timpul nu te ajuta sa uiti daca a existat iubire cu adevarat.tot ce ramane de facut e sa incerci sa te gandesti la altcineva chiar daca e o trecere de timp.nimeni si nimic nu te poate ajuta

| alex_5055 a răspuns:

Depinde si de varsta daca esti la o varsta matura incearca sa-ti refaci viata, dar daca esti adolescenta gasesteti alta/altu, dar daca tea inselat pltestei cu aceiasi moneda comminate cu prietenul/prietena lui nu o sai comvie asta sper ca ti-am fost de ajutor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand ne gandim k nea inselat de N-ori si dej a intrecut masura... exista doar slutia sa nul mai cauti, sai nu-i rasp la tel chiar daca insista sa incerci sa-ti ocupi timpu cu altceva dar nu gandindute la el... ignora-l... daca e sa fiti impreuna mult timp te va cauta... daca nu soarta...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai iubit acea persoana, NICIODATA nu o vei putea uita...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu cum sa fac...se poarta urat q mine si numai pot! vreau sa nu-l mai iubesc .cum sa fac? cum? vreau sa il uit si sa fiu fericita cu adevarat...numai pot continua...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu m-am despartit de persoana iubita acum 3 ani...si inca o visez si ma gandesc la ea...am alta prietena si degeaba.
Probabil trebuie sa-mi fac alta prietena activa...care sa ma tina tot timpul ocupat, nu? V

| alina81 a răspuns:

Poate ca nu am iubit cu adevarat acest baiat dar se pare ca si acum dupa cativa ani inca mai plang dupa el desi el m-a iubit cu adevarat nu am stiut cum sa l iubesc cum sa l respect dar cred ca am simtit ceva si inca mai simt si de asemenea si pentru familia lui, ma gandesc tot timpul la timpul petrecut impreuna si imi dau lacrimile... dar degeaba... el si a gasit fericirea allaturi de o fata care l iubeste si il face fericit si eu din cauza ca nu stiu sa iubesc voi suferii toata viata si voi planga ca nu stiu sa iubesc si sa apreciez...