| eusebiu27 a întrebat:

Cum sa te asiguri ca prezervativul nu se rupe?

11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Faci o rugăciune inainte de... utilizare

| BlueRoby35 a răspuns:

Nu folosi lubricant de tip ulei, doar cu baza de apa. Si ai grija sa nu fie bula de aer la varf. Dar tine minte sa nu pui prezervativul nici la limita, trebuie un pic sa ramana mai lejer in varf fara bula de aer.

Cel mai bine e sa prinzi varful cu 2 degete inainte de a-l pune si sa tragi restul prezervativului in jos cu cealalta mana pana la baza.

Edit: si intotdeauna sa-l schimbi dupa fiecare ejaculare. Din pacate intotdeauna va ramane o sansa mica de a se rupe. Cel mai bine ar fi sa luati si alte precauti cel mai repede dupa ce aflati ca s-a rupt. Nu ar strica sa folosesti prezervativ chiar daca prietena ia si contraceptiv in acelasi timp.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Folosești mărimea potrivită.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru BlueRoby35):

De ce sa nu fie bula de aer la varf?

| corbulalbrosu a răspuns:

Doar pur teoretic, se considera ca poate exista o garantie destul ''ferma'' ca prezervativul folosit va ramane toata durata actului sexual intreg si va fi scos de pe penis in stare intacta dupa ce a fost ejaculata sperma in ea, numai in cazul in care prezervativul folosit are marimea perfecta/potrivita pe grosimea penisului. Numai atunci cand balonasul existent in capat si are rolul de a deveni rezervorul in care se aduna sperma ejaculata, este in intregime golit de aer si prezervativul este derulat incat sa nu ramana botituri sau incretituri dupa ce a fost montat pe penis, doar atunci se ''lipeste'' efectiv de penis pe toata lungimea si apare si acea senzatie ca strange suficient de tare. Numai asa, apare garantia ca in mod cert prezervativul va sta perfect fixat, ca nu se va misca, increti, aluneca, roti, etc. si in acest caz intr-o proportie de obicei foarte mare dispare posibilitatea ruperii prezervativului.

| darrio2007 a răspuns:

Folosesti prezervative de calitate.

| BlueRoby35 a răspuns (pentru anonim_4396):

Frictia si bulele de aer in prezervativ este prima chestie ce face prezervativul sa se rupa. Este cel mai bine sa incerci sa scoti aerul din prezervativul pus inainte de sex.

| Sofer a răspuns:

Îl pui cu grija și corect și nu se va rupe.

| mihai69 a răspuns:

Îți faci asigurare de răspundere la Uniqa... rolling on the floor

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Îi faci o asigurare cascolaughing

| Violleta2022 a răspuns:

Cumperi masura potrivita cucului tau!
Adica cumperi 2-3 masuri si le probezi acasa.
Prezervativul perfect este cel acre sta strans pe cuc, precum sta pielita de la salam, pe salam, adica perfect intins si lipit de penis, fara cute si fara sa fie larg, trebuind sa intre pe penis, foarte greu si sa stea fix.
Un prezervativ mare (larg), se va rasucii pe penis in timpul sexului, se va intinde la maxim si va pocnii.