| DanceIsMyLife a întrebat:

Cum se saruta french?

Răspuns Câştigător
| Cristy990 a răspuns:

Cum se face?

Umezeste-ti buzele (trece usor cu limba peste ele) pentru a nu avea o senzatie neplacuta la atingere. Capul trebuie sa il inclini putin intr-o parte pentru a avea spatiu si lejeritate in sarutat. Cu ochii
inchisi nu vei mai analiza fiecare parte si miscare a celuilalt si te vei simti mai bine.

Saruta prima data foarte usor (cu cat te doreste mai mult si ii dai mai putin, cu atat isi va dori si mai mult de la tine). Dupa ce ai sarutat cu buzele, deschide putin gura
(iti vei da seama cum la fata locului) si cu limba umezeste-i buzele.

Nu intreba daca poti sa o saruti frantuzeste! Totul trebuie sa se desfasoare lent pentru ca senzatiile sa ofere fiori maximi. Dupa ce i-ai umezit buzele, mangaie usor limba partenerului. Jucati-va precum fac serpii la imperechere. Atentie sa nu ii faci operatie de amigdala in timpul sarutului. Nu este o senzatie placuta. Sarutul combinat cu anumite mangaieri ale partilor corpului va vor aduce trairi interioare de tensiune sexuala.

De fiecare data cand saruti este altfel. Niciodata nu vor fi sarutarile la fel. Variatia de miscari va aduce ceva nou de fiecare data. Trairile va vor impinge cum sa va miscati. Exersati cat puteti.
Ce sa nu faceti!

- nu sufoca cu limba;
- nu suge limba la refuz (doare);
- atentie la saliva sa nu va inecati (si prin sarut se pot lua boli
infectioase, mononucleoza infectioasa de exemplu, numita si boala sarutului);
- sa nu saruti cu respiratia urat mirositoare;
- sa nu razi ca nu stie sa sarute ca si tine (da-i lectii de franceza…). Sper sa te fi ajutat.

8 răspunsuri:
| Vooortex a răspuns:

Buna. Sarutu' french necesita folosirea limbutzei si multe ore de antrenament pentru a te perfectiona tongue big grin

| blamefire a răspuns:

Il saruti pe tip cu multe pasiune, cu limba si trebuie sa dureze minim un minut

| Candice a răspuns:

Cu limba, cum altcumva?

| oops_9415 a răspuns:

Cu pasiune si limbutzawinking

| AnnY98 a răspuns:

Aici nu trebuie sa iti dam noi lectii...totul se face pasiune si desiguri trebuie sa iti misti si limbutzahappy...cand o sa te saruti o sa vezi ca te-ai descurcat si ca acea/acela fata/baiat o sa mai vrea

| Sabiiiii a răspuns:

Atii innebunit toti.rolling eyes de ce trebuie sa puneti criterii la un sarut?straight face fiecare saruta in felul lui si cum simte...

@DancelsMyLife nu trebuie sa-ti fie frica sau sa ai emotii... te apropii pur si simplu de iubit/iubita...prima data doar va atingeti usor buzelee si de aici o sa vezi ca vine totul de la sine. nu trebuie sa inveti cum se face dOH! :*

Răspuns utilizator avertizat
| EyesSad17 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=17r18JMClyM&feature=related
uite un video =)) mai bine spus un kiss nasol