Nu ai cum sa-tsi dai seama ca aia e iubirea vietii tale daca nu o cunosti
. Nu nu as fi in stare.
Eu m-am casatorit dupa 8 luni. ![]()
Dar deja dupa 2 luni bagam apropouri cu casatoria, dupa inca 1 luna o vazut si ea ca nu-i de saga si apoi am si inceput sa ne facem planuri. Acuma avem 7 ani de cand suntem impreuna si in curand vom fi parinti.
Iubirea vietii mele? Nu e cam... pompos?![]()
Mai bine sa fiu eu iubirea vietii lui decat el a mea
Asa am un avantaj important
Si totusi, nici asa nu m-as casatori cu el.Nu imi plac persoanele-plastilina pe care poti sa le modelezi dupa bunul plac
Nici vorba! In doua zile nu ai cum sa constati ca ceea ce ai intalnit este iubirea vietii tale.Trebuie sa treaca muuuult mai mult timp! Ceea ce zici tu este o simpla aventura, si gata!
Nu, pentru ca nu as avea de unde sa stiu ca e iubirea vietii mele, nu as putea sa imi dau sufletul pe mana unui necunoscut si plus ca m-as gandii prea mult pana sa fac acest pas.
Aaa si sa nu uit, in 2 zile nu pot sa imi organizez "nunta la care visez ca in povesti".
In niciun caz! Dupa 2 zile nu am de unde sa stiu daca am gasit iubirea vietii mele. Asta se vede in timp.
In prezent sunt cu iubirea vietii mele, avem 11 luni impreuna, dar mai astept 2-3 ani pana la pasul decisiv
În niciun caz. Îmi trebuie mai bine de un an, 2 sau 3 pentru al cunoaşte.
Nu mă pot căsători cu cineva, străin aş putea spune. doar pentru simplul fapt că simt ceva mai special. Nu am nicio dovadă ca el este dragostea vieţii mele. Mi-ar trebui timp să meditez.
1. depinde de virsta.
2. Gindeste te ca e doar inceputul, adica ai toata viata inainte
3.Nu te arunca din prima verifica daca te iubeste sau doar vrea sa te treaca in ¨caiet¨la cuceriri, se mai intimpla vb din experienta
urmatorul sfat dupa cele scrise iti apartine.
Bafta!