| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu am deloc orgasm?

Răspuns Câştigător
| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

As mai pune si eu intr asta chiar nu stiu dc aceeasi pr o am si eu insa incearca si cu altcineva poate vei afla raspunsupt ca depinde si de partenersadsadsad

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate ca partenerul tau nu pune suficient interes in asta.cu cat dureaza mai mult preludiul, cu atat ai sanse mai mari sa ai orgasm.eu,spre exemplu, ajung mult mai repede la orgasm daca stau deasupra.ar fi o alta varianta si anume sa ai vreo infectie care iti produce durere la contact sexual, sau se poate sa fii frigida, iar frigiditatea are o cauza psihologica(din cate stiu eu). poate revii cu mai multe detalii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai uitata sa ne spui sexul. daca esti sanatoasa din punct de vedere fizic si psihic...lipsa orgasmului in marea marjoritate se datoreste partenerului. ii lipseste tandretea, delicatetea, pasiunea si dorinta de a te satisface.lucrurile astea trebuie sa le discuti cu el si sa ii explici ce ti se intampla, ce doresti, unde doresti, cum doresti...

pupimik
| pupimik a răspuns:

Cica s-au facut ceva studii din care reiese faptul ca femeile inteligente nu prea ajung la orgasm. Explicatia ar fi faptul ca nu se lasa usor..."duse de val" si se gandesc la altceva in timpul actului sexual

| rebeka_3345 a răspuns:

Poi at cand ai un contact sexual cu pr tau...in primul rand trebuie sa fiti singuri acasa, mai exact sa te relaxezi, deci sa nu fi stresata! apoi pr tau ar trebui sa-ti mangaie clitorisu, pentru ca iti produce un grad de excitatie mai mare si astfel vei ajunge la orgasmul dorit. dar depinde de el...cat il tine.pentru ca daca il tine doar 5 min, imposibil. de mangaiat clitorisul, ti-l poti mangaia si u, e mai ok asa, pentru ca tu sti unde iti place mai mult, si astfel pr tau se poate concentra mai mult la miscarile,,,, si lasa rusinea de o parte!

| Parintele a răspuns:

Depinde si de experienta. daca esti la inceput poate merge mai greu.se poate rezolva in timp. zi-i partenerului cum trebuie sa se miste daca simti ce vrei: mai tarte.mai repede.opreste-te...etc.Dac tot nu merge dupa 3-4 luni cauta alt aprtener si gata.hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Partenerul stie raspunsul

| otypa a răspuns:

Pentru-ca nu ai ajunsa indeajuns la punctul G

| ada a răspuns:

Exista mai multe motive pentru care nu poti avea orgasm:
1. Poti fi inhibata in fata partenerului si astfel ti-e teama sa te desfasori
2. Poate partenerul tau sare peste preludiu si nu esti suficient de excitata
3. Poate ca el ejaculeaza mult prea devreme, tu neavand posibilitatea "de a urca pe culmile placerii"
4. Poate ca esti obosita, stresata de grijile cotidiene
5. Poate nu ai suficienta intimitate, iar gandul tau zboara intr-acolo
6. Poate ai o repulsie fata de sex, care se datoreaza partenerului sau altor parteneri
Tu singura ar trebui sa gasesti raspunsul, iar impreuna cu partenerul, sa gasesti o solutie.