| Clodmod a întrebat:

De ce oamenii se masturbeaza la varste fragede, cum ar fi 13-16 ani?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Oamenii se masturbeaza incepand de la nastere. Copii au tendinta de a isi atinge in mod inconstient bineinteles, organele genitale pentru a isi descopri corpul. La 13-14 ani incep sa fie constienti de ceea ce inseamna sexualitatea si atunci incep sa exploreze si mai mult. Si e bine ca fac asta decat sex. Isi descopera coprul si invata despre.

PS. Nu are nicio legatura cu iq, doar explicatii date de unii au legatura cu IQ lor redus.

5 răspunsuri:
| GoguSteriade a răspuns:

Pentru ca atunci se dezvolta organele sexuale si atunci apare si curiozitatea. Cand ai vrea sa se intample asta, daca nu in acel interval?

| senstein a răspuns:

Sa se simta bine, de la 16 (unii chiar mai devreme) vor face sex, nu se vor mai masturba!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca n-au valori in care sa creada, nu sunt educati in spirit religios(asta este un pacat, n-ai voie sa faci asa ceva) si ca au IQ mic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea e ca o fac din lipsa de educatie si, mai ales, de ocupatie. Primitivi laughing

| Clodmod explică:

Am vazut intrebari pe TPU, PUMNULdeAUR. Stai calm, nu ma masturbez laughing