| 12user0000name a întrebat:

După dezvirginare e normal sa-ți întârzie ciclul având in vedere ca am o menstruație neregulată?(nu mi-a venit de 12 zile.)

3 răspunsuri:
| Floridori a răspuns:

Daca ai ciclul menstrual neregulat/dereglat, atunci el va incepe atunci cand este programat hormonal sa inceapa, indiferent de activitatea sexuala.
In plus, nu se poate vorbi de intarzieri in cazul ciclurilor neregulate pentru ca este imposibil de prezis cand ar trebui sa astepti initierea acestuia.
Numai bine!

| corbulalbrosu a răspuns:

Lungimea ciclului menstrual si in cazul ciclului de tip NEREGULAT, este planificat si programat strict hormonal chiar in prima/primele zile a ciclului. In acest caz lungimea actualului ciclu menstrual a fost programat sa fie mai lung cu mai mult de 12 zile fata de cele avute anterior. In acest caz NU este vorba de nicio ''intarziere'' si mai ales sa fie provocata de intretinerea actului sexual de dezvirginare ci pur si asa a fost planificat din prima clipa sa se desfasoare actualul ciclu menstrual. Multa sanatate!

| Ardamax69 a răspuns:

In cur!