| Yiruma a întrebat:

Era vara, aveam vreo 21 de ani, ea m-a lasat, a fugit cu altul pur si simplu m-a sters din viata ei, m-am gandit mult daca are rost sa postez povestea sau nu dar pana la urma am decis sa o postez desi imi tremura degetele pe taste. Am ajuns sa iau somnifere sa pot dormi si am trecut cu bine prin doua tentative de sinucidere, ce m-a ajutat sa renunt la sinucidere? Dragostea pe care i-o port simt cum imi curge prin vene, ea ma mai tine in viata si simt asta. Unde am gresit? Sincer nu stiu ma tot gandesc seara cand stau langa semineu, poate sunt o persoana prea dragastoasa din fire.Am ajuns sa fiu considerat nebun de catre toti prietenii chiar de membrii familiei am fost facut nebun si pishopat, nu mai am pe nimeni langa mine la 31 de ani si mi-au zis doctorii ca am nevoie de ajutor psihic. Zilele mele trec astfel, dimineata cafea, seara betie, plans, fumat. de fiecare data cand ma uit in oglinda imi aduc aminte de perioada aceea cand ma aranjam sa ies cu ea la suc pe afara, etc. mi s-a pus odata intrebarea daca mi-as da viata pentru ea si am raspuns ca as muri in cele mai groaznice chinuri doar sa o mai vad un minut. ce mi-a mai ramas de la ea? poza de la avatar pe mess care m-a si ignorat, fara sa-mi spuna un cuvant. Ma rog la Dumnezeu sa imi i-a durerea sa pot sa incep si eu o viata noua departe de locu' asta, dar in zadar.Sunt complet mort pe dinauntru dar banuiesc ca rost in viata nu mai am. traiesc ca o pasare fara aripi.Este o vorba care imi da putere, Fericirea ei e si fericirea ta. Multi dintre voi probabil nu stiti ce inseamna sa iubesti cu adevarat pe cineva; sa fii in stare sa faci orice pentru ea, dar totusi multi se regasesc in situatia mea. Tineri baieti nu va strica-ti viata ca mine, sa nu iubiti sau sa va dati sufletul cuiva fara sa o cunoaste-ti pe deplin. Imi pare rau daca am facut vreo greseala in timp ce eram intr-o relatie cu ea, degeaba o spun ca nu ma aude si nu m-ar intelege. Am tratat-o ca pe o regina, ba mai mult, m-am certat rau cu parintii pentru ea. Acum ma simt la capatul puteriilor dar unii prieteni imi spun ca mai am de trait mult si ca ar fi bine sa o uit. Daca nu am reusit in 11 ani de zile sa o uit mai are rost acum'?laughing e chiar amuzant. Mult respect pentru toti cei care se iubesc, daca as fii in locul vostru citind mesajul asta, as contacta pe loc persoana iubita si i-as marturisi cat de mult o iubesc si cate as face pentru ea.
Sotul ei, e sursa mea de inspiratie, de ce? Pentru ca are ceea ce eu vreau cel mai mult in viata asta. Sper ca intr-o alta viata, daca este, sa o duc mai bine, pentru ca am suferit destul aici.
Banuiesc ca sfaturi nu aveti sa imi dati, dar am incercat pentru ca alta optiune nu mai am, sunt la capatul puteriilor, dar daca totusi a-ti trecut printr-o asemenea perioada lunga de suferinta va astept sfaturiile cu mult drag! Va multumesc din tot sufletul ca v-ati pierdut timpul cu povestioara mea
Mult noroc in viata, si mai ales in iubire, ca e cea mai importanta de pe planeta
scuza-ti greseliile de ortografie

Răspuns Câştigător
| persseuss a răspuns:

S-a ridicat parul pe mine, e bine ca ai postat aici., te ai mai eliberat.nu trebuie neaparat sa gresesti tu cu ceva, uneori asa e facut sa fie, sunt femei si femei.caut-o pe cea aleasa tie si nu le incadra pe toate in acceasi oala, pentru ca ai sa intalnesti iubirea vietii tale si poate ai sa i dai cu picioru.imi aduce aminte de "dragoste in vremea holerei"-de marques, povestea ta.doar putini oameni reusesc sa iubeasca cu adevarat.RESPECT TIE.

54 răspunsuri:
| Beatrice18 a răspuns:

Mi-au dat lacrimile citind povestea ta, nu sunt eu prea experta dar parerea mea...ar trebui sa incepi o noua viata sa cunosti alte femei si stiu ca e greu mai ales ca ai zis ca in 11 ani nu ai reusit. SPERANTA MOARE ULTIMA, incearca sa lupti pentru tine...las-o pe ea daca nu a stiut sa aprecieze ce a avut, daca acum nu mai este cu tine inseamna ca e ok acolo unde e si asa trebuie sa incerci sa fi si tu.Esti tanar ai toata viata inainte, fericirea ta trebuie sa vina inainte de toate.Chiar crezi ca EA merita ca tu sa suferi? parerea mea e ca nu merita..nu stiu incearca sa iesi prin cluburi cu prieteni si mai ales daca ai prieteni buni ei te vor ajuta sa treci peste asta :*