| Melannya a întrebat:

Este normal să iți intârzie menstruația dupa primul contact sexual?

10 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Da, daca ai facut sex neprotejat. Cel mic nu iarta pe nimeni.

| Fatamuntilor a răspuns:

Da,mai ales daca ai facut-o fara protectie!

| sofisis a răspuns:

In principiu da. Se intampla sa ai dereglari menstruale dupa ce iti incepi viata sexuala. Daca contactul a fost neprotejat, poti lua in calcul si o eventuala sarcina. Daca nu, stai chill.

| Bettynella a răspuns:

Cu cât a întârziat mai exact? S-ar putea sa ai o dereglare hormonală, însă dacă întârzie mai mult de 7 zile, îti recomand să îti faci un test.

greece12
| greece12 a răspuns:

Da,ai oferit organismului tau o munca in plus si acum trebuie sa-si regaseasca echilibrul.Fizic,hormonal,etc.
Daca contactul a fost protejat, asteapta cu rabdare si nu te stresa, menstruatia va veni, chiar daca acum intarzie.
Daca contactul a fost neprotejat, trebuie sa stii ca la dezvirginare destule fete au parte de o ovulatie spontana care duce automat la o sarcina.
Sper ca v-ati protejat si n-a avut loc nici un accident.

| mona a răspuns:

Da,este normal

| slenderica a răspuns:

Daca esti insarcinata da.

| frumusikgirl1 a răspuns:

Mda, sa imi spui cum o sa-l cheme happy

| Emilian65 a răspuns:

Este normal, pentru ca dupa primul contact sexual organismul sufera anumite modificari care influenteaza menstruatia.

| everythingwillbeokayx3 a răspuns:

Da,mai ales daca ai facut-o neprotejat.