| anonim_4396 a întrebat:

Dupa primul contact sexual iti intarzie menstruatia? ce alt ceva se mai intampla?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E posibil ca dupa primul contact sexual sa-ti intarzie menstruatia sau sa-ti vina mai repede. Oricum, dereglarea nu e normal sa depaseasca3-4 zile. Daca ai mai mult de 4 zile de intarziere, e probabil sa fii insarcinata. Fa un test de sarcina din urina de dimineata. daca e negativ, repeta-l peste doua zile si apoi, indiferent de rezultat du-te la ginecolog. Oricum, dat fiind ca ti-ai inceput viata sexuala trebuie sa ajungi la ginecolog cat mai repede si apoi periodic toata viata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Îți întârzie pe fond de răceală sau dereglare hormonală și nu mai vine când ai avut un contact neprotejat în perioada de ovulație.
Poți face un test de sarcină să vezi ce iese și un consult medical este bine venit.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai daca te ai bagat, trebuia sa stii nu? nu te joci cu pasarica asa la nimereala. ce sa se mai intample; poti ramane insarcinata in cel mai fericit caz. poti contacta o boala daca nu te-ai protejat, Doamne fereste de sida. te poate parasi prietenul fiindca i-ai dat ce a vrut, si de acum il vor mai atrage si altelesi tu vei umbla ca albinuta din floare in floare pana te mariti cu vreun ...si ala te va intreba; cu cati te-ai culcat? de ce nu esti fata mare? cine a fost primul? era bun la pat? iar tu va trebui sa raspunzi.sa-ti spun si de unde stiu? lucrez intr-un colectiv de barbati, vreo 170 mai demult acum de vreo 52 de tipi. si mai discutam si noi de ale noastre si mai ales de ale voastre.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu mi-am incepu viata sexuala .si am facut`o cu pr meu si mi-a intarziat ciclul 3 4 zile. dar in timp ke o facem nu a ieist sperma numai dupa ce am terinat. ce se intampla? de ce imi intarzie atata? sunt f stresata.