| alexutza_4406 a întrebat:

Exista dragostea la distanta?

Răspuns Câştigător
| gabriel_7188 a răspuns:

Da, cred ca sunt un exemplu foarte clar ca asa ceva se poate, bineinteles daca se vrea si se lupta pentru asta, eu sunt impreuna cu iubita mea de 2 ani si ne iubim enorm chiar daca stam in orase diferite si ne vedem mai rar intre noi este o legatura care nu se poate explica in cuvinte...cred ca mai simplu ar fi sa spun ca exista dragoste la distanta doar daca merita...

44 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista numai daca iubesti si te yubeste, oriunde ai fi cand este dragoste nimic nu te poate desparti d per yubit/a

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am o relatie la distanta[aproape 2000km] de un an si ceva si nu as renunta la ea pentru una aproape.Intr-adevar pierzi si renunti la multe dar din punctul meu de vedere merita pentru ca daca lupti si iti doresti cu adevarat pana la urma veti fi impreuna.Altfel degeaba mai incepi relatia aia!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, exista dragoste la distanta.Eu traiesc o poveste f placuta de dragoste la distanta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca nu exista. trec prin asa ceva si este greu are drepatete cand mai jos a scris cineva degeaba cand vb la tel sms este dulce daca nu sti cu adrev unde este in momentul acela poate sa spune orice la tel si daca o relatie merita sa tina la distanta cred ca trebuie sa se continuie doar daca aveti planuri pentru viitor in rest nu cred ca avem de ce suferii atat si sta singuri pentru ce? e foarte greu eu usor usor mi am pierdut increderea fara sa vreau in iubitul meu nu se poate tine o relatie prin tel ne mintim singuri dar pana la urma sunt cazuri si cazuri va pup asta este parerea mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, parerea mea este ca dragoste exista, oriunde-ai fii, poti sa fii, si in celalalt colt al lumii, atata timp cat ti, la o persoana, nici o lume intreaga nu va poate desparte, bineinteles atata timp cat aveti unul in altul incredere, pentru ca acesta este lucrul, care poate sa tina in picioare o relatie...TonnYa-Arad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stau cu un coleg de la mine din cls, ne vedem zilnic la scoala, dar el e de la tara si eu de la oras, el pleaca imediat dupa ore, nu prea avem timp sa ne luam la revedere.sunt impreauna de 4 zile ne-am sarutat doar o data, credeti ca relatia va dura? adica el ma place de mult timp de abia a avut curajul sa ma intrebe daca vreau sa stau cu el...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta DA daca exista calitate umana deosebita numai pentru cei adevarati exista aasa ceva si sunt ffff fericiti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, exista.si sunt sigura...traiesc asa ceva.Cunosc pe cineva care este la 700 km distanta.nu ne-am vazut niciodata, dar ne iubim f mult. O astfel de relatie o poti mentine, prin discutzie, iar sentimentul este extrem de profund, in special la gandul ca...candva acei 2 se vor intalni si vor ramane pentru totdeauna. Daca traiesti asa ceva, nu te descuraja.Este un sentiment foarte frumos si profundsi eu te incurajez din toata inima

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, exista. E greu de mentinut, dar e intensa dupa cum au mai spus si alti, e o relatie serioasa de la distanta te face sa realizezi multe...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea. daca iubesti persoana respectiva da exista, daca nu. nu exista.eu sunt intr-o relatie ff stabila, suntem de 2 anii impreuna.si distanta este ff mare...Tm-CRaiova.si ne iubim enorm de mult.nu mi-as imagina viata fara el. exista dragoste la distanta!

| Valleria a răspuns:

Trec si eu prin asta. Sunt impreuna cu un baiat de 6 luni, deci nu niam vazut niciodata pentru ca eu ma aflu in Italia. Imi place sa ma gindesc ca peste 2-3 luni am sa pot sal inbratisez, sal sarut, sa fiu alaturi de el. Nici la mine in tara nu suntem din acelasi oras (100km distanta), dar eu cred in noi pentru ca il iubesc enorm. Kear daca nu stiu multe de el., stiu ca este tot ce mi-am dorit si merita sa astept (l) tongue Trebue sa ai multa incredere daca vei sa mearga binelaughing

| alexandraluxy a răspuns:

Da exista.sunt si eu intr-o situatie similara dar sincer mi`e cam frica,,, de faza aia cu. ochii care nu se vad. stii tu.:-(

dar deptinde de relatie:-))

succes`!

| vali2010 a răspuns:

Sunt din Slobozia iar de aproape doua luni sunt cu o fata din calarasi. Vara vine in vacanta la o matusa. O cunosc de cinci ani insa anul asta ceva ne-a legat. Spre ghinionul meu nu am rude acolo sa ma duc si eu insa profit de cineva care face drumuri dese la calarasi. Am fost de doua ori pana acum. Vorbim 24/24 la telefon si pe mess. Mi-a venit factura la telefon 185 lei din cauza ei. Am pus mult prea mult suflet in relatia asta. Joi a iesit cu cea mai buna prietena a ei in oras. S-au dus la o terasa si acolo s-au intalnit cu niste fosti colegi. Desi nu sunt o fire foarte geloasa si o stiu ca nu e in stare sa ma insele am tras-o putin de limba sa vad ce a facut acolo. Mi-a spus ca am facut-o sa se simta prost, mi-am cerut mii de scuze pentru asta si mi-a spus ca m-a iertat. Sambata a avut o nunta la bucuresti si s-a pregatit de vineri, i-am dat doar doua mesaje vineri si abia mi-a raspuns deoarece era ocupata si am inteles-o. Sambata de dimineata la fel i-am dat trei mesaje insa nu mi-a respuns. Am inteles ca e ocupata si ca nu poate sa imi raspunda. Duminica i-am dat iar mesaj insa nu mi-a raspuns. Am crezut ca e obosita asa ca am iertato si de data asta. Aseara i-am dat trei mesaje insa nu mi-a raspuns la nici unul. Dupa doua ore am primit un mesaj de la ea care trebuia sa fie pentru o fata. Mi-a zis peurma ca l-a trimis gresit. Am intrebato ce face si mi-a spus dor bine (inainte imi trimitea zeci de mesaje cu te iubesc)Am intrebato de ce s-a racit asa de mine si mi-a spus ca nu mai simte nimic desii i-a a fost prima care mi-a spus ca ma place si ca e tare fericita alaturi de mine. Sincer nu o mai inteleg pur si simplu mi-a spus ca nu mai vrea sa fie cu mine desii m-a iertat pentru ca am traso de limba. Am incercat toata noaptea sa o induplec sa ii explic ca o iubesc si ca tin la ea si ca ii vreau tot binele din lume insa nu am reusit. Acum stau si sufar din cauza ei. Acum in august ar trebui sa vina iar la slobozia. Mi-a spus ca vrea sa ramanem prieteni. Eu inca mai sper sa reusesc sa o fac sa isi schimbe ideea insa nu prea cred. Ce sa ii mai fac? Cum sa o mai pacalesc? Eu tin mult la ea si am pus suflet in relatia noastra insa nu vrea sa ma inteleaga ca ma face sa sufar.

| AllexUtza_4419 a răspuns:

Da Draga mea. exista. daca iubesti cu adevarat exista. dar daca nu. nu exista.de exemplu eu sunt cu un baiat de 2 ani de zile.si ne iubim enorm de mult chiar daca este distanta ff mare intre noi. Tm-Crv. dar ne iubim si asta conteaza.big hug puupyyy`Xx>big grin

| vasyvasy a răspuns:

Exista dragoste la distanta atata vreme cat exista incredere reciproca. iti spun din propria experianta, asa ca nu trebuie sa-ti faci griji daca va iubiti si aveti incredere totul va fi cat se poate de bine.