| laura_3808 a întrebat:

Dragostea la distanta rezista?

Răspuns Câştigător
| cotzobel a răspuns:

Daca ma intrebai acum 4-5 ani ziceam ca dragostea la distanta nu rezista... dar astazi iti rasp ca DA rezista, asta depinde de cat va doriti acest lucru...prietenul meu a plecat in afara tarii si eram constienta de faptul ca o sa ne despartim. dar nu a fost asa. daca voi va doriti ca relatia sa reziste va rezista.asta depinde doar de voi si de increderea pe care o acordati unui altuiahappy

20 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Daca exista reciprocitate si vointa va rezista. E adevarat ca nu e deloc usor dar depinde doar de voi sa faceti aceasta relatie sa fie una solida si sa reziste.Insa,aveti nevoie de o doza colosala de incredere si multa dragoste.

| fabiola a răspuns:

Cu 3 conditii:IUBIRE SINCERA, INCREDERE si FIDELITATE!

mlm
| mlm a răspuns:

Daca exista fidelitate, dragoste, poate exista de ce nu!

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Cu siguranta nu.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Daca dragostea e reciproca, daca exista incredere si respect fata de persoana iubita, rezista indiferent de distanta.

| Barajag a răspuns:

Da rezista, te gandesti ca asteptarea are un sfarsit, timpul zboara mai repede si va fi mai usor sa treci peste momentele de nerabdare, insa daca nu ai trei lucruri nu o vei mentine; increderea, dorinta si mai ales iubirea, este greu, dar nu si imposibil. Dragostea rezista, doar in masura in care vrei s o faci sa functioneze...

mira
| mira a răspuns:

Depinde de parteneri, de soliditatea legaturii de pe cand erau impreuna.De cele mai multe ori nu rezista. Mira

| alexam a răspuns:

Dragostea nu cred, dar iubirea DA!

| francesca a răspuns:

Da. dragostea la distanta rezista in mom in care tu si iubitul tau aveti incredere unul in celalalt, pastrati legatura, si continuati sa va iubiti neconditionat pana la urmatoarea intalnire face2face.

| Cryss a răspuns:

Daca e dragoste adevarata rezistahappy.
Daca amandoi aveti vointa si incredere unul in celalat nu vad de ce nu ar rezista in timp tongue.

| maya_4030 a răspuns:

Rezista, doar de aceea ii spune dragoste.

| ღ♥√εđεŧtą ♥ღ a răspuns:

Sigur k rezista...la mine a rezistat...sh acum el este langa mine sh ne intelegem foarte bine... acum depinde sh d parteneri

| sweety_9492 a răspuns:

Rezista dar depinde cit de serioasa e trreaba...si chiar si asa...la un moment dat unul din voi o sa se sature sa astepte... iubitul meu a fost plect 6 luni si deja incepusem sa a satur sa tot astept... mi se parea ca o face intentionat si ca nu vrea sa vina aksa... dar, dupa a venit iar acum sintem bine mersi...deci,mai mult de 6-12 luni nu rezisti te cam plictisesti sa astepti...

| maya_1276 a răspuns:

Rezista...eu am prieten de 3 anisori si ne intelegem destul de bine, mai sunt mici certuri ca in orice cuplu dar nimic mai mult.totul e sa aveti incredere si sa va doriti ca relatia sa dureze. daca o lasi in voia sorti s-ar putea .sa nu reziste.si inca ceva, surprinde-l de fiecare daca cu ceva nou.sa nu se aseze monotonia in relatia voastra .ca v-a plictisiti unul de celalalt .ai girja si relatie frumoasa in continuare!

| Onutzu a răspuns:

La cei mai maturi de obicei rezista, dar la adolescenti nu prea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu rezista, daca rezista se destrama repede.Parerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de cei doi parteneri. in general ochii care nu se vad se uita...

| Andreea_4162 a răspuns:

Daca ma intrebai acum 4-5 ani ziceam ca dragostea la distanta nu rezista... dar astazi iti rasp ca DA rezista, asta depinde de cat va doriti acest lucru...prietenul meu a plecat in afara tarii si eram constienta de faptul ca o sa ne despartim. dar nu a fost asa. daca voi va doriti ca relatia sa reziste va rezista.asta depinde doar de voi si de increderea pe care o acordati unui altuia

| bennys a răspuns:

Cred ca rezista atata timp cat ambii parteneri isi doresc asta, ai sa observi diferenta cand celalalt nu va mai vrea.Nu-ti doresc!

| gyinna a răspuns:

DC AI RABDARE INCREDERE REZISTA... DC NU E CU ADEVARAT DRAGOSTE CHIAR DC TU CREZI CA E SE PIERDE TOT FARA SUFERINTA...CU TIMPUL