| RAY a întrebat:

Fetele de ce nu pot fi sincere niciodată? de ce când te vezi cu o fata, si ea nu te place de ce nu isi spune drept in fata ba nu te plac? dar te baga in zona prieteniei si se foloseste de tine la maxim,sau cand se desparte de tine fuge la altul in timpul relatiei,de ce nu isi spune ma nu te plac, plac pe alt baiat? singurele fetele sincere care le am cunoscut vreodata erau misogine, ironia vietii ce sa spun

42 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns (pentru RAY):

Adevarat. Si mai trist e ca dupa o respingere multi renunta sa mai incerce si asa sufera si mai mult.

| RAY explică (pentru OldSoul):

Sufera mai mult la inceput apoi se adaptează si se conformează cu adevarul, vorbesc din experiența propie

| RAY explică (pentru OldSoul):

E și greu să facă asta când văd în fața lor tot felul de smiorcăiți care se roagă de ele să nu-i părăsească sau se roagă de ele să le mai dea o șansă.
sti cand crezi in EA si o iubesti cu adevarat e foarte greu sa te desparti de ea, iubirea ne face slabi, irationali, ne tampeste de tot, de asta multi devin mai putin implicati intr o relatie, ca fete serioase sunt putine in ziua de azi

| OldSoul a răspuns (pentru RAY):

Da, poate fi grea despartirea, de acord cu tine.
Dar ce obtii daca stai si te milogesti la ea? O reimpacare din mila?
Mila nu starneste atractie, ba mai mult e doar temporala.

Vorba aia: "Daca iubesti pe cineva lasa-l sa plece, daca te iubeste se va intoarce"

| RAY explică (pentru OldSoul):

Dar ce obtii daca stai si te milogesti la ea? O reimpacare din mila?
pai si eu ma m milogit de ea, dar doar mai mult sufeream de fapt, cand nu am mai luat legatura cu ea, am si uitat o, greu dar am uitat o intr-un final

| OldSoul a răspuns (pentru RAY):

Asa e.

Unii nu inteleg, dar personal daca se ajunge sa-mi ceara despartirea e clar ca nu sunt ceea ce cauta, de ce sa ne amagim?
Daca a facut-o odata, e clar ca o va face si a-2-a oara, exact ca si cu inselatul. De ce sa pierdem timpul cu ceva ce nu e de durata?

| DenisaNicoletaG a răspuns:

Eu le spun tuturor in fata.
Unii imi spun ca sunt prea dura si periculoasa laughing

| RAY explică (pentru OldSoul):

Ai dreptate, de asta eu am ales sa fiu ca vulturul, sa zbor in singurate singur

| OldSoul a răspuns (pentru RAY):

Asta tine doar de tine, ramane de vazut daca vei ramane in singuratate sau nu.

PS: Mi-ai adus aminte de numele unei manele =))
https://www.youtube.com/watch?v=qoEgta02F8c

| RAY explică (pentru OldSoul):

Asa e

| Cristina788 a răspuns:

Dacă e politicoasă nu îți spune adevărul ca și cum ești urât nu te vreau. Dar dacă te refuză pe față înseamnă ca e rea de fel

| Cristina788 a răspuns:

Dacă e politicoasă nu îți spune adevărul ca și cum ești urât nu te vreau. Dar dacă te refuză pe față înseamnă că e rea de fel