| punkgirlloveyouzbang a întrebat:

Hey.De curând m-a băgat un băiat în seama,părea interesat la început, m-a întrebat dacă am prieten, iar apoi l-am băgat eu în seama.Ne-am întâlnit după aceea întâmplător intr-un grup, însă a fost ceva scurt de 10 minute, iar a 2 a zi a întrebat un prieten de al meu care este în liceu cu mine despre mine.Am început sa-l simpatizez, ce sa fac? As vrea sa fac eu pasul și sa-l întreb sa iesim, sau sa aștept? Help
Dau funda

6 răspunsuri:
| DeathOfDreams a răspuns:

Încearcă să iei legătura cu el, să-i arăți printr-un mod subtil că ești interesată. Dacă e reciproc, îți va "răspunde" și poate te va invita el să ieșiți.

Câteodată, n-are niciun rost să aștepți după băieți.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca el este mai timid si nu indrazneste sa faca primul pasul decisiv/hotarator, iar tu prin flerul tau devii constienta si convinsa ca in realitate ar dori dar nu indrazneste, atunci poti face tu pasul hotarator. Probabil ca nimeni nu va afla si chiar si daca ar afla nu vei fi "condamnata" ca ai preluat initiativa. Succes.

| neutrino a răspuns:

Asteapta, dar in acest timp fa-te bine vazuta!

| NarcisaLalala a răspuns:

Fa tu primul pas!

| AllexiaAllexxia a răspuns:

Poti să incerci prin mai multe moduri sa vezi daca esti placuta. Poate exista posibilitatea ca baiatul sa fie unul timid si sa nu aibe tupeul sa te intrebe ceva mai mult sau poate ai fost prea sictirita cu el si i s-a parut ca nu esti interesata. Eu zic ca e mai bine sa dai mici semnale ca ai fi interesata dar totusi nu disperata. Din cate ai spus discutia incepuse promitator deci..Suces!

| mgtow a răspuns:

Tu trebuie sa actionezi