| LawlietL886 a întrebat:

Hey TPU!
Cât durează în medie un act sexual? Sau cel mai mult? Fără preludiu*
Mulțumesc anticipat?

5 răspunsuri:
| Tudose_Alexandru_Bogdan_1977 a răspuns:

Buna,pai cu preludiu cu tot pana amandoi sunteti pregatiti, 10-15 minute munca grea si cateva secunde orgasmul.La mine tine un pic mai mult dar fiecare este diferit

| corbulalbrosu a răspuns:

Este cu totul imposibil sa se poata formula un raspuns catusi de cat concludent fiindca lungimea actului sexual depinde le la caz la caz si ca atare in realitate diferentele pot fi/sunt foarte mari si anume intr-un interval care poate fi de la minim 2-3 minute pana la mai multe... zeci de minute. De regula lungimea actului sexual in sine (penetrarea efectiva) depinde in primul rand de experienta sexuala acumulata in timp cat si de existenta unor particularitati de natura psihico-mintala a fiecarui barbat in parte. Multa sanatate!

| mgtow a răspuns:

15 min. Unul de calitate 30 min sau 1h.

| Paul754880338 a răspuns:

Daca te referi prin durata in timp la cat de reusita a fost partida, cred ca cea mai reusita a fost cea dupa care nu mai stii nici cat e ceasul, nici in ce zi a lunii sau a saptamanii te afli si nu iti amintesti ce inseamna si la ce foloseste cronometrul. Parerea mea :-).
M-am tot intrebat de ce am primit de ziua mea un ceas mare de perete cu ecran fosforescent? Sa aiba vreo legatura? :-))

| Andreeush a răspuns:

Nu poți estima durata.
Depinde de fiecare.