| BruneTh a întrebat:

Cine a fost Mihai Viteazul si in ce ani a domnit?
Vreau raspuns in propozitie gen:Mihai Viteazul a fost...intre anii... Funda+Vot. P. S scuze de categorie nu mergea cea pentru Adolescenti.

Răspuns Câştigător
| Dash a răspuns:

Mihai Viteazul (n. 1558, Târgul de Floci - d. 9 august 1601, Turda) a fost ban de Mehedinți, stolnic domnesc și ban al Craiovei, apoi domnitor al Țării Românești și, pentru o scurtă perioadă în 1600, conducător de facto al tuturor celor trei țări care formează România de astăzi: Țara Românească, Transilvania și Moldova.

6 răspunsuri:
| Азбука a răspuns:

Baga o cautare pe Google.

| BruneTh explică:

Stiu raspunsultongue n-aveam ce intrebari sa mai dau sau fundetongue

| sagetator a răspuns:

Mihai Viteazul a domnit intre anii 1593-1601 si a fost domn al Tarii Romanesti. Pentru o scurta perioada a fost chiar domn al celor trei Tari Romane. Pentru cultura ta generala, pana sa devina domnitor, Mihai Viteazul a fost ban de Mehedinti, ban al Craiovei si stolnic domnesc.

| Sperman a răspuns:

Esti atat de inculta incat nu sti cine a fost Mihai Viteazul, nici nu ma mai mira ca o sa aveti un viitor de...
Iar lucrul care m-a socat cel mai mult a fost ca ne-ai cerut sa-ti face sub forma de propozitie. Esti proasta de bubui, chiar si cu internetul sub nas nu te descurci sa copiezi niste fraze de pe internet. Trist. si adevarat, mi-e mila de voi copii!

| blaxy a răspuns:

Pai atunci nu mai fa atita spam pe aici cu intrebari prostesti. pune asa intrebari la categoria Trivia Amuzante...