| anonim_4396 a întrebat:

I-am scris fostului meu iubit, care s-a despartit de mine. Poate nici nu o sa citeasca. sad ma gandesc ca sunt multe persoane care au trecut prin asta sau trec, dar asta e sad
Scuze ca ti-am mai scris. Chiar daca imi doresc mult sa fim impreuna, nu pot sa fac asta si am inteles ca nu ma iubesti. Nu ma asteptam sa imi spui lucrurile alea, nici n-am stiut cum sa reactionez, si sa te desparti de mine de Craciun cand inainte parea ca ma intrebai fericit ce cadou vreau, etc. Mi-ai facut cel mai urat cadou, dar poate intr-o zi va fi cel mai frumos. Incerc sa ma gandesc si la viitorul meu si de asta incetez sa mai sper sau sa mai caut rezolvari. Nu pot sa te uit cum m-ai uitat tu si cum nu mai simti ce eu am simtit mereu. Nu pot sa imi mai irosesc viata pentru ceva ce nu exista si nu va exista. Sper sa gasesti ce iti doresti, si sa faci ce iti doresti, va veni persoana cu care o sa simti ce voiam eu cu tine sau cine stie, de fapt tu stii ce vrei. Nu putem ramane prieteni, nu as putea avea o relatie cu altcineva daca mai pastram legatura, iar sa te vad cu cineva ar fi dureros. S-a intamplat asta si o sa se intample, dar daca asa o sa fii fericit ce mai conteaza? M-ai lasat totusi putin sa mai vorbim, de cand ne-am vazut, doar ca mi-am facut planuri si acum e mai greu, dar nu-i nimic, o sa te pastrez ca pe o amintire, asa, cu bune si rele, cum a fost, te-am iubit sincer, din tot sufletul, si eram fericita, doar sa fiu cu tine, nu mai zic atunci cand te atingeam, pielea, imbratisarea ta, si tot. Probabil ai uitat, dar ultima seara in care am fost impreuna a fost speciala. Nu stiu in ce sens, inexplicabil, poate aia a fost despartirea. Ultimul moment cand am fost cu tine, si a fost ceva ce nu pot descrie. Te intrebai ca poate ai pierde ceva foarte important, dar nu, nu ai pierdut nimic. Daca ai fi avut ceva de pierdut, nu pierdeai. Sa ai succes in viata si tot ce iti doresti, si cel mai important, multa sanatate. Nu am vrut sa te schimb, n-am stiut sa te iubesc, am avut multe frici regrete, dezicii luate din frica, uneori nici nu m-ai lasat, dar vei ramane mereu persoana pe care am iubit-o din toata inima. Si tu mi-ai facut atat de mult rau, si te-am iertat, sau poate nici acum cu adevarat, nici nu am vazut sa iti para rau de ceva. M-am deschis in fata ta, ti-am spus lucrurile care m-au durut cel mai mult si pana si asta ai judecat si mi-ai reprosat lucruri, si multe alte lucruri. A fost clar ca nu ma iubesti. Am momente in care ma gandesc la tine cand iubesti si as vrea sa raman pentru totdeauna cu tine, si am momente cand ma gandesc cum nu ma iubeai si nu as mai vrea nimic. Chiar daca acum 3 ani ne-am despartit, pentru mine acum e despartirea, mi-a luat atat de mult timp sa inteleg ca nu ma iubesti, mi-e greu sa accept si sa incetez sa mai sper. O sa incerc sa uit, si sa imi refac viata, si ca sa las ce e mai bun in urma vreau sa iti multumesc pentru tot ce a fost frumos.

6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Multumim de... faptul ca ai impartit asta si cu noi :/

| Catrice a răspuns:

N-o să citească, fi fara grija laughing

| Roberrt21 a răspuns:

Băieți de regulă isi dau seama ca au gresit si le pare rau dupa un anumit timp, nu vreau sa zic sa rămâi cu speranța că se va întoarce, trăiește viata, bucurate de ea din plin. Cu timpul o sa treci peste el.

| Maly29 a răspuns:

Mai, deschide ochii! Tu chiar nu (vrei sa) vezi ca te umilesti în fața unuia care doar s-a folosit de tine.
Vei mai creste si iti vei da seama ca o iubire adevărată nu inseamna umilire, injosire, nepăsare s-a.
Traieste fiecare clipa si da-ti sansa sa fi fericita, nu sa plângi că o prostuta după unul care si-o trage cu cate poate.
Alegerea iti apartine, sper eu sa te gândești bine inainte. Mult succeswinking

| StancuTomita43 a răspuns:

Daca i-ai cerut rolex de craciun de aia s-a despartit de tine, imi pare foarte rau pentru tine, daca il vrei inpoi cauta pe Youtube vrajă sa se intoarca inpoi la tine, sau cumpara-i un golf 4

| Imhere7 a răspuns:

Ne-am despartit acum 3 ani, dar in astia 3 ani ne-am mai intalnit la ceva timp, spunea el sa avem relatii cu "beneficii". Pana la urma ne-am impacat, dar acum m-a parasit definitiv sad