| Diana_6668 a întrebat:

Imi trebuie neaparat un eseu cu titulul "Televiziunea in viata omului" Va rog ajutati-ma.Scz categoria happy

Răspuns Câştigător
| ascovit a răspuns:

Televiziunea in viata omului

televiziunea in viata omului are atat partile ei negative, cat si partile ei negative. Insa inainte de toate, televiziunea este una dintre marile descoperiri ale omului, pentru. ca astfel, dupa partile ei pozitive, ea este o sursa de informare. Stirile in primul rand constituie o parte din informara noastra zilnica. Sa nu uitam ca pana si teleenciclopediile sunt si ele, de asemenea, o sursa de informare. Insa televiziunea are si partile ei negative, ca de exemplul statul la Tv la ore tarzii, nepermise si chiar atentionate de bulinuta din coltul ecranului, adesea ignorata de toti.

Cam scurt nu? Eu cred ca ar fi bine daca nu ai nici o idee, sa pornestri de la ce am scris eu, si sa imbogatesti cu, cuvintele tale. Astfel in cazul in care ti se vor pune intrebari, vei sti ce sa raspunzi

http://www.e-referat.net/cauta/influenta+televiziunii+in+viata+omului/1

http://www.google.ro/......tp?/search

2 răspunsuri:
| MissL a răspuns:

Incearca sa-l faci singura, scrie despre cat de importanta pare descoperirea televiziunii in viata omului, cat de multa nevoie pare sa aiba omul de TV. Cat de simpla este transmiterea de informatii, documentare prin intermediul ei. Spune despre cum ajuta ea oamenii sa se relaxeze, si intr-o alta idee cum da ea dependeta, ce fac oamenii dependeti de TV, da-le unele sfaturi. Nu e asa greu, Bafta! :*