| marry95 a întrebat:

INSELATUL, o problma foarte intalnita in zilele noastre! Daca tot nu ne cunoaste nimeni, ia sa vedem cati au curajul sa recunoasca daca au inselat sau au fost tentati se faca acest lucru? Te lasa inima sa inseli cand iubesti? De ce ati inselat?

109 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Am inselat. Fizic, niciodata implicandu-ma emotional. Pur si simplu pentru ca nu mi s-a raspuns la sentimente asa cum imi doream si atunci nu ma simteam satisfacut psiho-emotional si mi-am cautat o mai mare satisfactie fizica. Nu am facut-o niciodata din razbunare. Daca as insela in cazul in care as iubi cu adevarat? Daca mi s-ar raspunde tot la fel de superficial la sentimente, ar fi inevitabil.

| kkkmakafull a răspuns:

Eu am inselat, l-am inselat cu doi pe actualul, el m-a iertat, dar tot nu m-am lecuit, l-am mai inselat cu inca unul(habar n-are)noi avem 8 luni, el a zis ca se jura cu mana pe biblie ca nu m-a inselat, e genul care nu minte, in fine..sunt o scorpie, dar il iubesc...culmealaughing

| marry95 explică (pentru kkkmakafull):

Si cand il inseli nu te gandesti la el? Nu te simti vinovata cand stii ca el te iubeste si tu l-ai inselat de atatea ori? :?

| kkkmakafull a răspuns (pentru marry95):

Sincer....nu laughing

| RAY a răspuns:

Omul are dorinta sexuala care nu are ratiune deci cu toti am vrea sa facem sex cu cineva care ne atrage dar ne impiedica societatea,religia,asa zisa morala, ratiunea,etc nu-i nimic rau in asta e o dorinta,o nevoie,in vestul ue tot mai multe relati deschise exista s-a dovedit ca ele rezista mai mult ca astea inchise ciudat nu? pai daca elimini ceea ce duce la divort inselatul nu vad ce lar putea cauza,plus ca chestile astea apropie parteneri sexual,intim si pshiologic,faza cu iubirea e un alt domeniu poti iubi si face sex cu altcineva e iubire,ubirea e o nevoie, sexul e alta nevoie ele ori sunt separate ori unite sau ambele in acelasi timp, inselat e dupa parerea mea falscitatea, bataia de joc, minciuna etc nu recunoasterea adevarului

| marry95 explică (pentru RAY):

Tu ti-ai dori o relatie deschisa in care fiecare partener are libertatea de a face sex cu oricine atata timp cat recunoaste si atata timp cat te iubeste? Sau daca te iubeste, poate nu ar fi tentat partenerul sa caute placere in alta parte chiar daca are libertatea sa faca acest lucru? Sa vina sotul/sotia acasa si sa spuna,, Te-am inselat tu/ ma dar tot pe tine te iubesc? laughing) ar rezista oare o astfel de relatie?

| RAY a răspuns (pentru marry95):

Eu nu mi-as dori nici un fel de relatie, era doar o ipoteza pe ceea ce observ, faza cu iubirea eu nu cred ca exista asa ceva

| marry95 explică (pentru RAY):

Exista iubire, sunt sigura ca o sa ai si tu parte de eawinking si e foarte frumos sa iubesti, o sa vezi. Dar cand iubesti e clar ca o sa si suferi. Asa te loveste iubirea exact cand nu iti doresti si nu te astepti si nu prea poti controla asta laughing De ce sa nu vrei o relatie?

| RAY a răspuns (pentru marry95):

Ca toate sunt la fel, aici inchei si conversatia, bye

| marry95 explică (pentru RAY):

Eu iti doresc sa te indragostesti si sa fii fericit!winking

| neutrino a răspuns:

Daca punem la socoteala ca se considera pacat si cand poftim la "bunatatea" vecinului, atunci nu exista rau (apa) suficient de mare care sa ne spele pacatele.

| marry95 explică (pentru neutrino):

De poftit nu ai cum sa nu poftesti laughing importanteste sa ramai cu pofta, sa nu mergi mai departe.

| neutrino a răspuns (pentru marry95):

Pai daca biblia spune ca deja am pacatuit ca am poftit la capra vecinului, atunci de ce sa nu o mulg? Si daca as refuza, nu ar fi pacatul mai mare?

| marry95 explică (pentru neutrino):

da, dar asta nu inseamna ca laptele vecinului e mai bun laughing Sau am putea sa traim toti in armonie...ne mulgem caprele unii la altii si toata lumea e multumita, fericita. Impartim tot cu aproapele nostru.

| neutrino a răspuns (pentru marry95):

Eu nu vreau laptele vecinului, ci laptele caprei vecinului! In aceste conditii eu accept armonia, dar vecinul o fi fericit, dupa cum spui tu? O zi frumoasa, cel putin asa cum este si poza din avatar!

| marry95 explică (pentru neutrino):

Poate prietena ta vrea laptele vecinuluilaughing poate vecinul tanjeste si el dupa laptele caprei tale si sunteti fericiti toti. Multumesc, la fel!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Personal,urasc minciuna si infidelitatea.Cand iubesti sincer, inselatul iese din calcul.Dar stii cum este:inimii nu ii poti da ordine! Cand te atrage cineva foarte mult si te aflii doar cu acea persoana, este greu sa rezisti, sa te abtii.Depinde de conjunctura.Sunt multe de spus aici.Mult noroc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tentatii au fost peste tot timp de 3 ani, dar mi-am zis singur ca nu pot fi la fel de patetic ca restul, sa fiu condus de organul meu genital.

| NameHarris a răspuns:

Eu am inselat si nu mi-e rusine sa recunoschappy si nu numai o data ca de mai multe ori laughing dar am fost momente cand am fost si eu happy si cum se zice ochi pentru ochi si dinte pentru dintelaughing

| marry95 explică (pentru NameHarris):

Totusi e bine ca recunosti laughing Si acum mai sunteti impreuna? Nu te simti vinovat deloc? asa... putin, putin? laughing

| NameHarris a răspuns (pentru marry95):

Nu mai suntem impereunalaughing) Deloclaughing)

| marry95 explică (pentru NameHarris):

Atunci nu ai de ce sa te simti vinovat. continua tot asa, dar nu face fete nevinovate sa sufere laughing sunt destule cu care poti sa iti faci de cap fara sa fii intr-o relatie. spor la treaba laughing

| NameHarris a răspuns (pentru marry95):

Mersi!laughing

| marry95 explică (pentru NameHarris):

Sa cresti mare, mare laughing)

| NameHarris a răspuns (pentru marry95):

NU cred ca mai este nevoielaughing)

| Sfatosul2012 a răspuns:

Inselatul e o problema intalnita de cand e lumea nu dor in zilele noastre; nu vreau sa fiu eu avocatul diavolului, dar trebuie sa recunoastem ca oameni prin constructia lor biologica si mentala au inselat si vor mai insela; Recunosc eu am inselat si am inselat mult pana pe la 25 de ani; cand mai toti baietii sunt colectionari si inseala pentru palmares, chiar daca au o iubita, se intampla sa calce stramb; Apoi dupa varsta asta inseli cand iti lipseste ceva in relatie, si nu tocmai sexual; iti liseste de cele mai multe ori sustinerea partenerului, recunoasterea lui, poate si sexul; Nu prea te lasa inima sa inseli persoana iubita de aceea ai remuscari; de fapt cel care inseala intr o relatie lunga spun, vrea sa fie prins la nivel de subconstient pentru ca sa arate inselatului ce nu merge, uite ceva nu merge intre noi; Oricum in zilele noastre cred ca definita la a insela trebuie revizuita: ce este a insela? facebook, chat, filmele porno, sarut, sex, iubire, toti acesti factori inseamna mai mult sau mai putin a insela.

| marry95 explică (pentru Sfatosul2012):

Dar din moment ce ne lipseste ceva dintr-o relatie de ce nu punem punct si cautam pe cineva care ne ofera lucrurile de care avem nevoie? Nu cred ca e necesar sa facem pe cineva sa sufere. Oricum... daca inselam nu ajutam cu nimic relatia, nu o sa ne simtim mai impliniti. Nu mai bine punem punct si cautam fericirea, implinirea in alta parte?

| Sfatosul2012 a răspuns (pentru marry95):

Pai nu putem sa ne despartim asa usor pentru ca iubim si cum ai spus bine nu prea ne lasa inima; doar ca semnalam niste deficiente; Sau cateodata aud de la multi cum ca au o amanta cu care si fac toate fanteziile ce le trec prin cap; pe care in mod normal nici ea nici el nu o sa i le impartaseasca partenerului din ratiuni pudice sau sa nu fie inteles/inteleasa ca fiind pervers(a), femeie usoara in cazul fetelor; punem punct cand nu se mai poate face nimic de obicei cand e prea tarziu;

| marry95 explică (pentru Sfatosul2012):

Ai mare dreptate...multi au anumite fantezii pe care nu indraznesc sa le spuna partenerei fie din rusine sau respect pentru ea si aleg sa mearga la unele care sunt in stare sa faca orice.

| Glider717 a răspuns (pentru marry95):

Pe bune? Dar de comunicare s-a auzit in relatiile respective?
Daca iubesti suficient de mult si comunicarea este la baza reltiei nu vad unde ar fi problema, in plus, oare se merita pentru o fantezie sa pierzi persoana iubita?

| MauvaisRose a răspuns (pentru marry95):

Nu pun punct din comoditate (poate au o relatie serioasa de cativa ani, si nu vor sa o ia de la capat cu cunoscut fete, sa urmeze alti pasi sa cucereasca pe nu stiu cine si tot asa), le place sa aiba alternative, sau pur si simplu, nu sunt monogami.
si btw, inselatul din partea barbatilor e diferit fata de inselatul din partea femeilor.

| marry95 explică (pentru MauvaisRose):

In ce sens e diferit? Eu cred ca tot inselat este.

| MauvaisRose a răspuns (pentru marry95):

Barbatii isi golesc doar oo-le, hormonii lor sunt diferiti de-ai femeilor, adica un barbat se stapaneste mai greu decat o femeie, si iertatul in cazul lui este acceptabil.
desigur, sunt si barbati care se indragostesc de aia cu care inseala, dar aici e alta discutie.
o femeie inseala cu sufletul, ceea ce e mai grav.

| marry95 explică (pentru MauvaisRose):

Da, intodeauna o femeie o se se apropie de barbatul cu care inseala in timp ce barbatii o pot face doar pentru distractie sau din alte motive.

| marry95 explică (pentru Glider717):

Nu merita sa pierzi persoana iubita pentru o fantezie, dar multi pun mai mult accent pe fantezii nu pe iubire big grin

| Anonymous999 a răspuns:

Nu am fost, daca iubesti pe cineva iti doresti sa fii doar cu persoana respectiva, o consideri singura pentru tine.happy

| marry95 explică (pentru Anonymous999):

Ai reusi sa rezisti tentatiei oricat de mare ar fi aceasta? Sau inseli si bagi motivul ca nu ai sentimente pentru cealala persoana? laughing

| Anonymous999 a răspuns (pentru marry95):

Nu ma simt tentata de nimeni sincer, am 20 ani si nu am simtit nevoia sa insel pe altul, daca nu-l voiam il lasam. Si imi iubesc prietenul si nu simt tentatii de genul, nu am de ce, am deja ce imi doresc.happy

| marry95 explică (pentru Anonymous999):

Ma gandesc ca la noi fetele e mai usor, nici eu nu as putea sa imi insel partenerul. Daca as simti ca imi doresc pe altcineva m-as intreba mai intai daca il mai iubesc pe cel de langa mine. Din moment ce imi doresc altceva e clar ca ceva imi lipseste din relatie. Dar oare baietilor nu le este mai greu sa faca acest lucru? Mai ales ca exista multe fete greu de refuzat care se mai si ofera pe tava.

| Anonymous999 a răspuns (pentru marry95):

Depinde de baiat, ei parca fac lucrul acesta mai usorlaughing dar sunt si destule femei care se ofera foarte usor, barbatii rezista mai greu ispitei fata de femeilaughing

| marry95 explică (pentru Anonymous999):

Si sunt oare de condamnat saracutii? laughing La atatea ispite e cam greu sa rezisti oricat de mult ti-ai iubi partenera. laughing

| Anonymous999 a răspuns (pentru marry95):

Trebuie sa rezistelaughing asta e valabil si pentru femei, dar eu una nu m-am simtit atrasa de altcineva deci nu pot sa comentez.happy

| marry95 explică (pentru Anonymous999):

Pai ar cam trebui sa rezistelaughing dar din pacate nu o prea fac. Unei fete nu ii este atat de greu dar un baiat cand vede o fata care isi arata putin sanul, fundul...cam greu rezista laughing Se uita dupa ele si cand e cu prietena de mana, chiar daca si prietena e frumoasa.

| Anonymous999 a răspuns (pentru marry95):

Stiu am vazut de astia cand ii vad imi vine sa le dau cate o palma peste ochi sa se trezeasca la realitatelaughing cum spunea un prieten toate au gaura de ce e trebuie sa inseli?

| Sfatosul2012 a răspuns (pentru Anonymous999):

Toate au gaura dar poti gasi si multe variatii. Asa daca tot ne masturbam de ce ne mai trebuie si sex o facem noi cum stim mai bine, nu? pai se facea si o gluma care e diferenta dintre masturbare si sex? Atunci cand faci sex mai socializezi.

| marry95 explică (pentru Anonymous999):

laughingNu se multumesc cu o singura gaura, intodeauna o ala gaura e mai tentanta laughing Am fost cu prietenul la strand si a trecut una cu silicoane, faina fata in tot cazul...si eu si el am intors capul dupa ea. Ce sa faci? nu ai cum sa nu te uiti daca e frumoasa. Important e sa nu faca altceva decat sa priveasca. Nu putem sa le scoasterm ochii. Dar sa fim seriosi...nu cred ca ar rezista tentatiei laughing

| Anonymous999 a răspuns (pentru marry95):

Prietenul meu rezista, tinand cont ca nu a facut sex timp de 2 ani din cauza mealaughing Daca nu rezista inseamna ca nu te merita, sigur de uitat se mai uita omul dar cu limite, eu urasc chestia ca prietenul sta cu tine de mana si se uita dupa alta, urat tare.
Pot rezista daca intr-adevar vor asta pot de ce nu.

| Anonymous999 a răspuns (pentru Sfatosul2012):

Sexul asta ma terminalaughing mai am putin si ajung sa urasc chestia astalaughing
Asta nu inseamna ca trebuie sa inseli, e urat tare, eu nu as ierta pe nimeni.

| marry95 explică (pentru Anonymous999):

Nici sa ma supar pe el nu am putut atata timp cat si eu m-am uitat dupa ea...era tare frumoasa laughing Eu sunt de 2 luni cu el dar inca il tin in repaus laughing Rezista cam greu dar asta este. Imi lace sa il chinui putin si mai are inca de asteptat saracutul. laughing

| marry95 explică (pentru Anonymous999):

laughing nu poti sa stii daca ai ierta pana nu esti pusa in situatia respectiva. si eu spun ca nu as ierta dar nu stiu... sper sa nu mi se intample niciodata.

| Sfatosul2012 a răspuns (pentru Anonymous999):

In dragoste nu e cu alb si negru. Suntem toti intr un gri sobolaniu as putea spunewinking ce faci daca afli ca te a inselat e lumina ochilor tai, poti sa i spui pa gata de maine nu mai suntem impreuna, eu cred ca i mai acorzi o sansa pentru ca altfel universul tau se naruie, e barbatul de care esti indragostita lulea si cu care vrei sa traiesti forever; cred ca i mai dai o sansa, el o sa ti spuna ca a gresit dar sa l intelegi si pe dansul pentru ca, spuneai undeva mai sus te asteapta de doi ani.

| DeeaMarry a răspuns (pentru marry95):

Iti garantez ca exista baieti care rezista, in ciuda ispitelor. Trebuie doar sa isi iubeasca mult prietena si sa fie capabil sa puna ratiunea pe primul loc, nu instinctele.
Asa cum noi fetele putem, si ei pot!

| marry95 explică (pentru Sfatosul2012):

Cred ca o data poate o sa poti sa il ierti dar daca faci si a doua, a treia oara iti calci rau pe mandrie. E clar ca nu te respecta si nu ai nici tu respect fata de tine.

| marry95 explică (pentru DeeaMarry):

Cred si eu ca exista dar suint destul de rari...si depinde si de ispita laughing uneori cred ca le e foarte greu sa reziste.

| Glider717 a răspuns (pentru marry95):

Bine ar fo sa nu se intample la nimeni!
Eu cred ca in 90% din cazuri se iarta daca exista iubire, te gandesti ca "a fost doar o aventura, pana la urma tot la mine a venit"

| MauvaisRose a răspuns (pentru Anonymous999):

De unde esti atat de sigura ca a rezistat? l-ai urmarit?
inteleg, aveti incredere unul in altul, va iubiti sa zicem, dar un barbat nu sta 2 ani doar sa faca laba, pare cam de s/f.
cel putin o descarcare a oo-lor sigur a avut cu una, sau ma rog, cu unul.

| Sfatosul2012 a răspuns (pentru marry95):

O data poti sa l ierti, si eu sunt de aceeasi parere, nu se mai pune problema cand o face a doua oara pentru ca stii sigur ca o sa o faca si a treia oara;

| marry95 explică (pentru Sfatosul2012):

Cu siguranta o face si a treia oara. Decat sa ai constiinta incarcata ca l-ai inselat fie te desparti si iti cauti pe cineva care iti ofera tot ce ai nevoie, fie ii spui ca esti atras/ atrasa de altcineva doar doar pentru o aventura. laughing stiu cazuri...pentru a-si pastra relatia isi dau o data libertatea de a avea o aventura cu altcineva. Nu oricine si ar accepta sa faca acest lucru. E destul de aiurea.

| Anonymous999 a răspuns (pentru MauvaisRose):

Nu a avut nimic si nici laba nu isi face si stiu sigur asta si nu trebuie sa il urmaresc, nici daca ar vrea sa se f*** nu ar avea cum.

| Sfatosul2012 a răspuns (pentru marry95):

Da cand vine vorba de lasat la alta ii subiectiv noi ca barbati vrem sa fim lasati dar cand vine vorba sa lasam nu putem trece peste; e greu la noi cu comparatiile (nu generalizez) tare greubatting eyelashes

| marry95 explică (pentru Sfatosul2012):

Hmmm...smecheri barbatii astia laughing daca tot vreti libertate de ce nu oferiti si voi? Dar eu totusi sunt de parere ca partenerii trebuie sa comunice si sa isi spuna dorintele astfel incat sa poata fi satisfacute si sa nu se ajunga la inselat. De unde sa stii ce doreste partenerul daca nu iti spune? Nu ai cum sa ii citesti gandurile. Trebuie multa comunicare si dorinta de a pastra iubirea cat mai mult.

| corhaz a răspuns (pentru Anonymous999):

Poate i impotent altfel imposibil sa nu fii facut cu cineva noi baietii suntem baieti si 2 ani niciunul nu sta fara sex

| Anonymous999 a răspuns (pentru corhaz):

Nu e te asigur eulaughing
Nu stiu de ce vi se pare atat de ciudat ca a stat 2 ani fara sexstraight face nu a stat fara mancare sau aer.

| MauvaisRose a răspuns (pentru Anonymous999):

Nici laba nu face?
stii cum se numesc barbatii care nu se masturbeaza?
barbati fara penis.

| MauvaisRose a răspuns (pentru Anonymous999):

Eu cred ca o primeste la ochiu' maro.
ia verifica-l.

| Anonymous999 a răspuns (pentru MauvaisRose):

Nu toti suntem animale.

| marry95 explică (pentru MauvaisRose):

Acum nu trebuie sa fim rai...nu putem sa stim ce se intampla atata timp cat nu cunoastem persoanelewinking

| MauvaisRose a răspuns (pentru Anonymous999):

Dar tu de ce esti animala si-ti freci clitorisul?

| MauvaisRose a răspuns (pentru marry95):

Bah ma lasi cu d-astea ca nu stim noi si nu stiu ce...nu exista om care nu se masturbeaza.
ori nu recunosc, ori nu au ce sa masturbeze, cum ziceam mai sus.

| MauvaisRose a răspuns (pentru marry95):

Pe bune acum, tu crezi ce zice aia?laughing
cat de naiva sa fii?

| marry95 explică (pentru MauvaisRose):

Nu cred laughing dar nu are rost sa o acuzam daca nu le stim situatia. Sa fim seriosi acum ce baiat rezista 2 ani fara sa faca nimic? sau cine stie...el poate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonymous999):

laughing sa fim seriosi, daca tu chiar il crezi cand iti zice ca nu se masturbeaza macar, chiar are probleme ori e asexual. iti dai seama ca e imposibil asa ceva nu? daca nici macar odata cand era cu tine nu l-a luat durerea de burta, cu siguranta se masturbeaza. mai mult ma mira ca nu crezi ca face, crezi ca e ceva urat? laughing nu mai avem 12 ani sa zicem ca e urat sau ca nimeni nu face, ce naiba.

| Anonymous999 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu face, si nu as vrea sa-l vad facandu-si astalaughing Il cred pentru ca e adevarat, nici daca ar vrea nu ar putealaughing ce vrei sa zici cu durerea de burta?laughing
E scarbos mna prefer sa nu vad asa ceva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonymous999):

"Nu face, si nu as vrea sa-l vad facandu-si asta". chiar ma faci sa cred ca ai 15 ani aici laughing.nu e baiat sa nu faca asa ceva. sa stii si tu ca stang numai in pozitia misionarului, nu o sa ai viata sexuala foarte activa. stii tu vb aia, numai ciorba... daca ai asa parere de masturbat ce sa zic de oral sau mai stiu eu.

| corhaz a răspuns (pentru Anonymous999):

Cati ani ai fara suparare? ai 14 ani? ori ai mai mult dar nu ai experienta cu persoanele din jur.nu exista barbat care in 2 ani macar odata sa nu se fii masturbat.

| Anonymous999 a răspuns (pentru anonim_4396):

E cu 20 de cm mai mare ca mine pozitia aia nu e buna, sunt alte 2 care imi plac atat, oral nu servesc asa cevalaughing
Am 20 laughing ce e asa amuzant, daca ti-as spune ceva probabil te-ai prapadi de ras de asta taclaughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonymous999):

"aca ti-as spune ceva probabil te-ai prapadi de ras de asta tac" hmm. ca nu te-ai masturbat niciodata, asta vroiai sa zici? am ghicit?
daca nu ai facut tu nu inseamna ca el nu, mai ales daca nu e virgin.

| marry95 explică (pentru anonim_4396):

laughing de ce suneti rai? el poate chiar mai mult de doi ani, e un baiat deosebit, serios, nu face asa ceva laughing el asteapta cat e nevoie, pana in noaptea nuntii cand se pune pe treaba.

| marry95 explică (pentru corhaz):

Uite ca exista! Mninuneeee! laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru marry95):

Sa fim seriosi. e baiat si are hormoni la fel ca restul. te doare burta la un moment dat daca nu dai afara, inseamna ca nu se ridica din pat de durere daca ar fi asa, ce naiba. mai sunt multi ca nu fac sex pana in noapte nuntii, dar e prima oara cand vad ca nu se masturbeaza pana in noaptea nunti.
rau nu sunt dar e aiurea sa zici o prostie de genu "" nu imi place ciorba, dar nici nu am mancat pana acum " atunci cum poti zice ca nu iti place daca nu ai incercat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonymous999):

Serios acum, vad ca numai poze perverse pui la avatar, cei cu tine laughing.
esti tu aiahee hee?

| marry95 explică (pentru anonim_4396):

Asta cu durerea de burta nu o stiam...:O Nici eu nu spun ca nu imi place ciorba chiar daca nu am incerct-o rolling on the floor Ne lungim cam mult pe acest subiect fara credibilitate laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru marry95):

De ce fara credibilitate?

| marry95 explică (pentru anonim_4396):

Ma refer la faza cu iubitul care nu a facut timp de 2 ani nimic happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru marry95):

Mda... e chiar naiva sa creada asa ceva. pe de alta parte e si rau asta, el o minte cu o chiestie asa balana (ca i-a zis ca nu face.).

| marry95 explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu de ce dar am impresia ca nici ea nu crede ca el nu a facut nimic

| anonim_4396 a răspuns (pentru marry95):

Iti dai seama. e imposibil asa ceva, ce naiba. mai ales daca arata si ea oarecum bine, sa vezi asa ceva zilnic, tot te duce gandu la "necurate" numai zic ce vezi pe strada. si acum vara, imi e mila de el, ca si de mine laughing

| marry95 explică (pentru anonim_4396):

Si mie mi-e mila de voi laughing nu mai stiti pe unde sa priviti si pe cine sa alegeti din atatea,, bunaciuni" laughing Eu zic ca ar trebui sa faci si tu o pauza de cel putin 2 ani...sau tu ai rezista mai mult? laughing

| Anonymous999 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai ma nu e nimic pervers e doar o poza, perversitatea difera. Cu mine nu-i nimic poate ce imi placelaughing imi plac dresurilelove struck

| Anonymous999 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hei vad si eu ce scrieti aici pff si nu sunt naiva asta e adevarul, de ce va este asa greu sa credeti? Nu toti baietii sunt la fel hah si nu stiu cum am ajuns sa vorbim despre viata mea sexuala pe care nici nu am inca...oh go on

| anonim_4396 a răspuns (pentru marry95):

Sunt deja pe bara de 2 ani laughing. deja depasesc record ce sa mai.

| Psihedelic777 a răspuns:

Eu personal nu...dar ideea e urmatoarea.Inselatul si chestiile de genul(fie la barbati fie la femei) apar cand nu mai este o legatura atat de stransa in cuplu.Cand apare plictiseala sau monotonie. Aproape orice poate insela...dar daca exista iubire si ma refer la iubire adevarata intre parteneri nu vor fii astfel de probleme.numai bine!happy

| Floricikmov a răspuns:

Da sincer am inselat pentru ca am auzit cateva minciuni spuse de el pe la spatele meu si m-am enervat si am facut nu am facut-o doar de dragul de a face ci pentru ca m-am enervat cum si el aputut sa o faca am facut-o si eu.

| KinderRM a răspuns:

Bună!

Depinde ce înţelegi tu prin înşelat. Dacă te lasă inima? Păi în viaţa asta faci ce vrei, ce simţi că trebuie la momentul respectiv. De ce am înşelat? Pur şi simplu, dacă te referi că m-am sărutat cu altele pe timpul unei relaţii ( deşi nu cred că se cheamă înşelat asta ), am făcut-o că aşa am vrut eu, aşa am simţit că trebuie şi aşa a fost să fie. La o relaţie de peste 1 an jumătate eu am înşelat, dacă se poate spune aşa. Tot eu am recunoscut, tot eu mi-am cerut scuze, tot eu am făcut ca lucrurile să intre pe un făgaş normal, tot eu am demonstrat că mai merit să mergem mai departe.

| marry95 explică (pentru KinderRM):

Dar mai poate intra relatia pe un fagas normal? Oare daca inselam nu inseamna ca partenerul/partenera nu ne ofera ceea ce trebuie, de ce avem nevoie? Sau chiar atat de mare e tentatie sa nu ne putem abtine chiar daca ne iubim? Daca ai avea ocazia ai mai repeta acest lucru?

| KinderRM a răspuns (pentru marry95):

Da, mai poate dacă ambii vor. Nu sunt neeapărat de acord cu vorba; ' partenerul de viaţă nu ne oferă ceea ce avem nevoie. ', pentru că o persoană care nu îţi oferă ceea ce ai nevoie într-o relaţie, aia nu mai este relaţie. Te poţi abţine, dar la distanţă de exemplu când nu ai mai văzut de ceva vreme persoana ( 2-3 săpt. ) îţi vine pofta şi te gândeşti la ea/el când faci acest lucru, nu ştiu sigur, asta e părerea mea. Cel puţin eu aşa am făcut. Mi-e scârbă de fetele pe care le-am sărutat, deja vomit când îmi aduc aminte. Şi nu, nu aş mai repeta acest lucru pentru că m-am trezit şi mi se pare ciudat şi foarte prost gândit.

| marry95 explică (pentru KinderRM):

laughing asa e, in momentul in care unul dintre parteneri nu se mai simte implinit, relatia nu prea mai are rost sa continue...cred ca e o pierdere de timp. Si daca o data partenerul accepta ca a fost inselat, cel care a inselat nu doreste sa repete crezand ca va fi iertat si a doua oara?

| KinderRM a răspuns (pentru marry95):

După ce înşeli odată, vezi că este grav dacă chiar te interesesază de persoana iubită. Pe moment nu îţi doreşti să repeţi asta, dar în ipostaza de a înşela, te tot gândeşti dacă este bine, dacă nu este bine. Tot o faci, spun eu. Te poţi abţine, repet. De ce să repeţi crezând că vei fi iertat iarăşi? Gândire de prost, dacă unii aşa gândesc.

| marry95 explică (pentru KinderRM):

Asta e greseala, cei care inseala au uneori impresia ca daca au fost iertati o data, vor fi iertati si a doua oara. Isi incearca norocul.

| KinderRM a răspuns (pentru marry95):

Deja sunt prea proşti dacă fac şi gândesc aşa ceva. Pentru că persoana iubită sau care te iubeşte, depinde de ce simţi tu vis-a-vis de ea se satură. Nu iartă la infinit. Te iartă până când te iartă, dar şi când spune; ' Nu mai, gata. ' nu mai ai ce face. Toţi proşti au impresia că dacă au fost alintaţi de părinţi şi au făcut ce au vrut, trebuie să fie alintaţi şi de iubită/iubit şi să facă ce vrea.

| marry95 explică (pentru KinderRM):

Totusi exista multe fete care accepta sa fie inselate. Am prietene care nu ar fi deranjate daca ar fi inselate atata timp cat ele nu afla. Unele dintre ele chiar stiu ca sunt inselate dar le lasa iubitilor impresia cu nu au habar de acest lucru din teama de a nu ii pierde.

| KinderRM a răspuns (pentru marry95):

' Ce nu ştie, nu o poate răni. ' - este o formă foarte adevărată. Dar mie îmi place continuare : ' Şi dacă află, va fi distrusă. Dar, când se va ridica, te va distruge. 'winking.

| marry95 explică (pentru KinderRM):

Foarte frumos :* si banuiesc ca e si adevarat laughing

| Smack88 a răspuns (pentru KinderRM):

Ti-ar placea ca gagica-ta sa se sarute cu altii si tu sa afli? apoi sa vina sa-si ceara niste penibile scuze?

| KinderRM a răspuns (pentru Smack88):

Bineînţeles că nu. Dacă face, dispare.

| floriana08 a răspuns:

Femeile cu care esti inselata nu inseamna nimic pentru iubitul tau.Ei dar isi bat joc de ele si stiu ca sunt niste curve si le abandoneaza.Niciodata nu ai sa vezi un barbat care se respecta cu o femeie de genu undeva.Doar isi bate joc si pa.Asta daca este barbat si te iubeste si te pune pe tine pe primul loc.

| Smack88 a răspuns:

Tentat am fost. dar din principiu nu am facut-o.

| Star4u a răspuns:

Da, am inselat, si eu cred ca daca nu ai motive, nu o faci, sa fim seriosi ce prost pe lumea asta ar insela persoana pe care o iubeste?

| Glider717 a răspuns:

Inselatul zici...ai fost vreodata inselata sa vezi cum te simti dupa ce afli?
O sa-ti raspund pe randwinking
Da, am fost tentat sa insel, cine zice ca nu a fost cu siguranta minte, iar urmatoarea intrebare este totodata si raspunsul, cand iubesti nu te lasa inima sa inseli indiferent de situatie, o/il iubesti si nu vrei sa fi decat ce ea/el si atat, oricat de mare ar fi tentatia!
La ultima intrebare nu stiu sa-ti raspund si daca te intrebi de ce...sti proverbul "ce tie nu-ti place, altuia nu-i face"!
Have Fun!