| Anonim8281 a întrebat:

Pana la ce varsta creste penisul si cat?

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

Cea mai rapida crestere e undeva pana la 20 de ani, mai lent pana la 25 si apoi aproximativ pana la vreo 30 35 de ani insa foarte putin si in cele mai multe cazuri deloc sau doar putin in grosime. Nu exista insa un tipar exact, in multe cazuri penisul creste pana la vreo 17 ani la dimensiunea la care va ramane toata viata.

6 răspunsuri:
| SorinTudor a răspuns:

In perioada pubertatii creste cel mai mult apoi procesul de crestere devine lent pana la 35 de ani cand se stopeaza.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Da ce iti pasa? ca oricum ca sa te pisi nu ai nevoie de un penis mare

| Felys a răspuns:

Penisul este parte componenta a intregului organism, atata timp cat cresti in inaltime creste si el, in momentul cand cresterea ia sfarsit realizezi ca si penisul se opreste din crescut, in general baieti cresc pana in jurul varstei de 20 ani

| Emilian65 a răspuns:

Pana pa 20 ani, cand ajunge la dimensiunea normala a persoanei respective. Spun asta pentru ca nu toti barbatii au aceeasi lungime la penis.

| iamalaletniaiadoci a răspuns:

Buna,

Dimensiunea penisului se poate modifica permanent de-a lungul vietii.
Gasesti aici informatii importante despre modificarile care pot interveni:
http://sfatulmedicului.ro/......arsta_5322

Numai bine!

| iCappy a răspuns:

Cam pana la 19-20 de ani si la varsta asta ar trebuie sa fie cam 20 centimetri cel mult. P.S. vreau fundita te rogbig grin