| anonim_4396 a întrebat:

Pot ramane insarcinata daca am facut sex neprotejat inainte de menstruatie cu 8 zile?

Răspuns Câştigător
| gabimaris a răspuns:

Mai intai imi iau masina si apoi ma intreb daca pot sa invat sa o conduc...
...este socant ca unii fac sex neprotejat si abia dupa aceea se intreaba diverse! Uite-asa ajung fetele sa aiba trei patru avorturi inainte de 18 ani, asa vin pe lume copii nedoriti, iar alte femei ar face totul sa poata avea copii, uite-asa te trezesti ca, in sfarsit, vrei un copil, dar ai foarte multe avorturi la activ si jucaria nu mai merge, asa te trezesti la 50-55 de ani ca vrei sa ai o batranete linistita, dar ale tineretii greseli ti-au facut cadou chisturi si fibroame! Este trist! Scuze celor care se simt frustrati/deranjati de mesajul meu, iar celor care se regasec in el vreau sa le reamintesc ca sanatatea nu e totul, dar totul fara sanatate este nimic!

32 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, riscul e mediu (15-20%).

| Sara2 a răspuns:

Dap dar depinde cand e perioada ta fertila... poti avea si noroc si printr-o minune sa nu fi ramas

| LoryM22 a răspuns:

Ai toate sansele sa ramai insarcinata, daca esti tanara FOLOSESTE PREZERVATIVUL MEREU, daca ai avut cel putin o nastere PUNE-TI STERILET.

| DenissaDeea a răspuns:

Da cu siguranta poti ramane insarcinata cand faci sex neprotejat.nu ramai insarcinata doar daca te protejezi, facand sex protejat.

| jani a răspuns:

De ce nu ai putea ramane? Sincer nu inteleg de ce nu va protejati daca nu doriti sa ramaneti insarcinate...chiar este atat de greu sa te protejezi? Cred ca din 10 intrebari la TPU...6 sunt despre... a fi gravida.

Răspuns utilizator avertizat
| clawdya a răspuns:

Buna
parerea mea este ca da, este posibil sa ramai insa sunt si sane sa nu poti ramane insarcinata.eu stiam ca inainte si dupa menstruatie cu 10 zile(8 sa fi mai sigura) nu poti ramane insarcinata pentru ca in aceste intervale nu se poate produce ovulatia insa aceasta afirmatie este adevarata doar daca menstruatia ta este regulata.deci raspunsul la aceasta intrebare ti-l poti da singura in functie de afirmatia facuta de mine.succes si pe viitor daca nu iti doresti un copil acum, foloseste prezervativul, anticonceptionale sau chiar sterilet.

| Florinna a răspuns:

Ar fi mai bine inainte sa te apuci sa faci sex sa te mai informezi si tu sa stii ce inseamna

| guralivul a răspuns:

Normal nu.metoda calendarului. dar depinde daca ai ciclul la periode de 28 zile.primele 10 zile de la inceputul ciclului nu ramai, urm.10zile da, si restul pana la ciclu nu.eu am mers vreo 10 ani dupa metoda asta si a mers perfect.

| Mihaela_Andreea_1992_AhZp a răspuns (pentru guralivul):

Daca am facut dragoste pe 8 Aprilie si pe 11 mi-a venit problema pot sa raman insarcinata? Am folosit si Calendarul de menstruatie si mi imi arata ca sunt fertila......Ma puteti ajuta?

| anonim_8127 a răspuns:

Riscul e minim, existe slabe sanse. da-mi data ultimei menstruatii si iti zic care e perioada fertila, daca vrei normal.
iar daca esti insarcinata si nu-ti doresti copilul sau esti prea tanara pentru asta eu cred ca ar fi mai bine sa faci un avort, asta e pararea mea pup multa bafta

| pufulete2021 a răspuns (pentru anonim_8127):

Bună,luna trecuta pe 2 mi-a venit menstruația și luna asta pe 11, și am avut relați intime neeprotejat cu iubitu aseară adică pe data de 10, pot rămâne însărcinată

| iuddavali a răspuns:

Normal ca se poate sa ramai insarcinata prin "metoda" scrisa de tine. http://stirist.com/poti-ramane-insarcinata-daca-faci-sex-cu-prezervativ/ raman altele cu prezervativ cu tot (exceptii, bineinteles). dar daca nu te protejezi sansele sunt cu mult mai mari.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu poti ramane insarcinata. poti face cu zece zile inainte de ciclu si cu zece dupa fara sa ramai. dar nimic nu e imposibil

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Riscul este prezent, dar este mic.
La un ciclu menstrual regulat de 28 de zile perioada spusă de tine intră in timpul postovulator. Mai exact, erai în ultima zi din perioada de ovulație.
Sfat: învață să te protejezi, este cel mai bine pentru tine atât fizic cât și psihic.
Sănătate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca nu si-a dat drumu in gura, ramai sigur

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum e mai bine e sa faci dragoste cu prezervativ sau fara?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ultima menstruatie am avut-o pe 25 februarie dar am avut contact sexual neprotejat pe data de 22 martie, iar azi st in 25 si nu mi-a venit ciclu as vrea sa stiu daca este vreo sansa sa fi ramas gravida si datele cand st fertila va rog mult

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este posibil sa raman gravida daca pr meu s-a abtinut cand am facut sex?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pot raminae insarcinata daca am facut sex cu 13 zile inainte de menstruatie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai bine ar fi sa te protejezi.anticonceptionale,recomandate de medic, bineinteles. da o fuga la medic, scapi de dubii si o sa-ti recomande si antibebetongue si impusti 2 iepuri dintr-un fochappynoi am facut sex neprotejat cu 2 zile inainte sa-mi vina menstruatia, iar acum m-a tinut doar 2 zile.nu-mi ramane decat sa-mi pun semnul? desi nu eram in perioada cand pot ramane, dar noi ne dorim un al doilea bebehappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Crad ca da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum poti sa fii asa prost sa spui asaca daca nu si-a dat drumul in gura da. e posibil sa ramai eu am cunoscut pe cineva care a ramas cu 8 zile inainte de menstruatie si cu 1 zi dupa.acum depinde de organism

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pot ramane insarcinata daca am facut cu 5 zile inainte sa imi vina? luna trecuta mi-a venit pe 27 si trebuie sa-mi vina luna aceasta pe 24... ce sanse sunt sa raman?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pot ramane insarcinata cu 5 zile inainte de ciclu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Luna trecuta mi-a venit pe 29.si trebuie sa imi vina pe 25... dar am facut-o pe 28.si ink nu mi-a venit.crying

| allessandra a răspuns:

Riscul sa ramai insarcinata este foarte mare, mai ales ca nu te-ai protejat.cu toate astea fii sigura si fa-ti un test de sarcina.

| deea_1783 a răspuns:

Daca am facut sex neprotejat in prima zii dupa nenstruatie pot ramane gravida

| Groza_Loredana_1998 a răspuns:

Eu am avut ciclul in 23 iunie in 27 s-a terminat am avut contact neprotejat si in timul menstruatie si dupa si acum inainte de menstruatie cu 8 zile este posibil sa fi ramas, deoarece imi doresc

| cris2904 a răspuns:

Eu vreau sa raman insarcinata, dar am un ciclu neregulat, nu stiu in ce zile e mai bine sa o fac, chiar atat de sigura e metoda calendarului?