| anonim_4396 a întrebat:

Pot ramane insarcinata daca am facut sex neprotejat inainte de menstruatie cu 8 zile?

Răspuns Câştigător
| gabimaris a răspuns:

Mai intai imi iau masina si apoi ma intreb daca pot sa invat sa o conduc...
...este socant ca unii fac sex neprotejat si abia dupa aceea se intreaba diverse! Uite-asa ajung fetele sa aiba trei patru avorturi inainte de 18 ani, asa vin pe lume copii nedoriti, iar alte femei ar face totul sa poata avea copii, uite-asa te trezesti ca, in sfarsit, vrei un copil, dar ai foarte multe avorturi la activ si jucaria nu mai merge, asa te trezesti la 50-55 de ani ca vrei sa ai o batranete linistita, dar ale tineretii greseli ti-au facut cadou chisturi si fibroame! Este trist! Scuze celor care se simt frustrati/deranjati de mesajul meu, iar celor care se regasec in el vreau sa le reamintesc ca sanatatea nu e totul, dar totul fara sanatate este nimic!

32 răspunsuri:
| alin_8897 a răspuns:

Chestia cu "pot ramane insarcinata" daca am facut sex neprotejat e destul de des pusa.din cate stiu eu de la o fata foarte experimentata in chestii de astea mi-a spus asa: de exemplu daca menstruatia incepe de pe 1ian si tine pana pe la 7ian, de pe 8ian si pana pe 15ian poti face sex neprotejat si sa dea baiatu drumu in ea ca nu e fertila.si cu 7 zile inainte de menstruatie tot asa poti sa dai drumu in ea.deci cam jumatate dintr-o luna o poti face protejat di jumatate trebuie sa te protejezi pentru ca ovulatia tine in jur de 14 zile.si ce am citit acum ca exista posibilitatea sa ramai insarcinata in timpul menstruatiei sau mai ales in perioada inainte si dupa menstruatie e cam aberanta.cunosc multe cupluri care au facut-o neprotejat ani de zile si daca au stiut sa isi stearga instrumentul bine n-au avut nici o problema.intradevar senzatia e mult mai tare cand e neprotejat dar sunt si responsabilitati.mai ales pentru baiat care depinde de cum gandeste..."n-as scoateo acu ca e asa de bine."eu n-am avut probleme cand am facut-o neprotejat.chestia e ca trebuie sa te cureti bine cel mai bine la baie. daca ma ascultati nu veti avea probleme