| deea221001 a întrebat:

Poti ramane insarcinata daca nu a ejaculat in tine?

Răspuns Câştigător
| lore_3325 a răspuns:

Da poti ramane, am 22 de ani si sunt insarcinata in 2 luni, am ramass prin aceasta metoda "contraceptiva'', am avut contact sexual in ziua in care mi s-a terminat ciclul si peste 3 saptamana testul mi-a aratat un mare pozitiv...si tin sa mentionez ca tocmai ma oprisem din luatul anticonceptionalelor. Vroiam sa fac o pauza.Deci clar, DA SE POATE.Chiar daca am considerat ca nu e momentul, bebe e ok si sper sa am o sarcina usoara. Pup si mare atentie...prezervativul e baza.Nu te juca.

40 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti ramane cu gura plina dupa ce ai mancat ceva bun?
Hai sa ne gandim logic.Omu vine la tine da, o faceti, el isi da drumul pe langa tine (NU in TINE), va spalati si fiecare la treburile lui.Concluzia? Nu esti insarcinata dar data viitoare foloseste un prezervativ daca nu ai facut acest lucru de data asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti ramane cu gura plina dupa ce ai mancat ceva bun?
Hai sa ne gandim logic.Omu vine la tine da,o faceti,el isi da drumul pe langa tine (NU in TINE),va spalati si fiecare la treburile lui.Concluzia?Nu esti insarcinata dar data viitoare foloseste un prezervativ daca nu ai facut acest lucru de data asta.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, fiindca lichidul care lubrefiaza penisul si care se secreta pe toata perioada actului sexual contine cateva milioane de spermatozoizi.

| adi a răspuns:

Cel mai sigur e prezervativul.
Inainte de ejaculare mai intervine un lichid care iti poate face probleme, oricum sansele sunt mici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai cum sa ramai insarcinata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca n a ejaculat in tine in general n dar daca organele voastre sau atins mai tarziu sau ati continuat actul sexual ai toate sansele. asterapta 10 zile si fa un test de sarcina sau daca mai ai timp ia pastilele de a doua zi

| Mo a răspuns:

Da, poti ramane insarcinata pentru ca inainte de ejaculare penisul secreta asa-numitele ''lacrimi'' care contin si spermatozoizi. Asa ca da fuguta la farmacie si cumpara-ti un test de sarcina!
Alta data ai grija si folositi un prezervativ!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ramai insarcinata cu lichidu` ala! pe bune. happy chiar nu i adevarata pov asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu...nu cred! pentru ca eu sunt casatorita de aproape 2 ani, si noi numai metoda asta o folosim. si pana acum e ff ok, nu am ramas insarcinata. asa ca eu consider ca e o metoda f buna. succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da poti ramane insarcinata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Logic ca nu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu dq logik...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am facut-o fara prezervativ...ne-a luat valu sh pur sh simplu am facut-o.stai lin ca nu ramai insarcinata! dar mare grija! jtim ca baietii nu mai vor cu prezervativ in zilele noastre.asa ca mare grija!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai cum. cel putin asa gandesc eu.so luam logic.cum sa ramai gravida daca nu si-a dat drumu in tine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti date in mata de zdreanta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da sinmcer sunt sg ca poti ramane si numai de la scurgerea dinaintea spermei desi nu tot timpul da rezultate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti ramane

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, dar e foarte placut sa-l lasi sa ejaculeze pe linga sau pe abdomen e o senzatie foarte placuta pentru amindoi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care raspuns este adevarat? DA sau NU?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fata, ...stai linistita ca NU are cum, daca esti speriata ca ti-a intarziat nu iti face griji, este o dereglare hormonala, dar ca sa fi tu sigura fa-ti un test.si ai sa vezi... dar iti zic eu ca nu are cum daca nu isi da drumu in tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ati facut-o de mai multe ori fara tot ce e posibil daca e prima data nu ai de ce sa iti faci griji

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da e posibil...si eu am ramas insarcinata si prietenul meu nu si-a dat drumul in mine. e foarte dezamagitor cand prietenul nu crede si trebuie sa faci avort...asta e viata!

Eu si prietenul meu am avut un contact sexual. Nu si-a dat drumul deloc. Va intreb si va rog sa-mi rasp fara ironizari, cam ce sanse ar fi sa ramn insarcinata doar de la scurgerile lui, lichidul care lubrefiaza penisul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuu sigur nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-ai cum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna am si eu o problema crying am fost cu prietenul si nah... ei el sa suit pe mine si probabl ca sa excitat si sa udat pe bantaloni si stand pe mine m-am udat si eu este probabil sa fi ramas insarcinata?crying ajutati-ma va rog cu un raspuns

| Oanalia a răspuns:

Sa stii ca si eu am patit-o sunt in dubii. dar nu cred ca ai cum. totusi cam la cat timp poti sa iti faci un test de sarcina?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai termina-ti nu ma speriati fata... n-ai cum sa ramai gravida stai linistita, n-ai de ce sa te sperii ca n-ai nimic stai linistita sansele sunt 1% sa ramai...si aia atunci daca femeia e fff fertilasi-atat. Copilul se concepe din sperma, nu din secretii! stai linistita!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu m-a facut-o cu prietenu meu si nu si-a dat drumu in mine si nu am ramas asa ca stai linistita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu eu nu... dar se poate intampla asa ca ai grija!