| deea221001 a întrebat:

Poti ramane insarcinata daca nu a ejaculat in tine?

Răspuns Câştigător
| lore_3325 a răspuns:

Da poti ramane, am 22 de ani si sunt insarcinata in 2 luni, am ramass prin aceasta metoda "contraceptiva'', am avut contact sexual in ziua in care mi s-a terminat ciclul si peste 3 saptamana testul mi-a aratat un mare pozitiv...si tin sa mentionez ca tocmai ma oprisem din luatul anticonceptionalelor. Vroiam sa fac o pauza.Deci clar, DA SE POATE.Chiar daca am considerat ca nu e momentul, bebe e ok si sper sa am o sarcina usoara. Pup si mare atentie...prezervativul e baza.Nu te juca.

40 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu eu nu... dar se poate intampla asa ca ai grija!

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fata.stai linistita ca nu esti insarcinata.eu de aproape 5 ani de cand sunt cu iubitul meu nu am facut o niciodata cu prezervativ si nu am ramas insarcinata.au fost dati cand a ejaculat si in mine si nu am ramas insarcinata.si plus de asta chiar daca ejaculeaza in tine, ramai gravida doar daca ati ajuns la orgasm si tu si el in acelasi timp. dar cel mai bine este sa ti faci un test de sarcina si sa scapi de griji.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru toate cititoarele nu se ramane insarcinata din likidul ala spermatozoizii au nevoie de putere sa ajunga sa fecundeze un ovullaughing nu va mai speriati degaba.nu au putere ei sa inoate pana la capatwinking stiu ce spunhappy

| ionut20133 a răspuns:

Nu stai linistita n-ai cum eu am facut-o cu prietena mea de foarte multe ori aveam zile in care faceam de 2, 3 ori pe zi chiar si fara prezervativ si n-are nimica stai linistita apropo daca ai facut fara prezervativ si dupa ce se termina si faceti iar dupa jumate de ora sau o ora ai sanse 70% sa ramai daca nu face pisulica inainte sa incepeti din nou

| cris19 a răspuns:

Asta ma intreb si eu de două zile...de cand tot astept menstra...

Eu si prietenul meu am avut un contact sexual. Nu si-a dat drumul deloc. Va intreb si va rog sa-mi rasp fara ironizari, cam ce sanse ar fi sa ramn insarcinata doar de la scurgerile lui, lichidul care lubrefiaza penisul.

| Oanalia a răspuns:

Sa stii ca si eu am patit-o sunt in dubii. dar nu cred ca ai cum. totusi cam la cat timp poti sa iti faci un test de sarcina?

| irinna18 a răspuns:

Bay si eu am nelamurirea asta ptk mi-e foarte rau de la ultimul contact sexual desii nu si-a dat drumu' in mine.dar o sa fac un test de sarcina ca sa ma linistesc, oricum sansele sunt slabe. pune.ti partenera sa isi faca un test de sarcina, costa doar 10lei in orke farmacie... si asa scapati aman2 de dubii.

| anita22334455 a răspuns:

Chiar daca nu a ejaculat in tine poti ramane insarcinata daca actul sexual continua fara ca partenerul sa se spele.Nici eu nu credeam ca ar fi posibil dar am ramas insarcinata.