| Flori_Florina_1997 a întrebat:

Prietenul meu cel mai bun de un an incoace se comporta diferit adica e mult prea apropiat fata de mine, cateodata ma tine de mana, altadata se joaca cu parul meu, imi face tot felul de complimente. Odata nu aveam colega de banca, a venit si s.a asezat langa mine in timpul orei si mi.a soptit la ureche:"intotdeauna mi-a placut cum iti sta cu parul prins asa".
De la ziua lui din noiembrie n.am mai vorbit deloc prin intermediul retelelor de socializare, decat fata in fata si mentionez ca ne vedem aproape in fiecare zi. De anul nou m.a sunat la miezul noptii ( fix pe mine ), n.am apucat sa raspund la telefon si l.am sunat de pe telefonul mamei ( nu cunostea numarul si cu toate astea a stiut, fara sa zic nimic, ca eu sunt la telefon

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Te place si ar vrea sa fiti impreuna. Probabil ca ii este teama sa strice prietenia pe care o are cu tine. Daca vrei sa fiti mai mult decat prieteni, ar trebui sa il incurajezi, sa ii zambesti, sa il privesti in ochi, sa il atingi pe mana sau pe spate, poate sa te lipesti usor de el si va sti ce are de facut mai departe.

| Flori_Florina_1997 explică (pentru SkyPilot):

Eu i-am aratat deja prin tinut de mana, luat in brate, jucat prin parul lui, cateodata ii si dadeam sa manance cand statea cu capul in poala mea laughing adica amandoi ne comportam asa, iar eu nu pot sa deschid subiectul ( timiditatea ) sad

| SkyPilot a răspuns (pentru Flori_Florina_1997):

Ce sa mai deschizi, ca sunteti deja impreuna happy Nu trebuie neaparat sa si vorbiti despre asta. Spune-i ca ti-ai dori sa iesi la plimbare in week-end, mergeti intr-un parc si fa-l sa te sarute happy Stati pe o banca si pune-ti capul pe umarul lui. Cand il ridici priveste-l si apropie-ti fata de a lui. Si el pare destul de timid daca nu a facut inca nimic happy

7 răspunsuri:
| Happyjump a răspuns:

Sunteți fraieri. Amândoi va placeți, haide, da-i drumul, el este timid si probabil n-o va face prea curând, dar, încearcă.

| Flori_Florina_1997 explică (pentru Happyjump):

Imi era teama ca o sa stric prietenia cu el, ca poate el e ma considera doar o prietena. Deci nu mi se parea doar mie ca e ceva mai mult? Mai astept cateva raspunsuri si pe urma dau fundita celui mai bun :*

| Happyjump a răspuns (pentru Flori_Florina_1997):

Nu trebuie neaparat sa fii directa, daca nu vrei, lasa lucrurile sa vina de la sine. Daca n-ai curaj arata-i ca-l placi.

| e1xtz a răspuns:

Amandoi timizi, doar va tachinati.

Daca nu e unul din voi mai hotarat, ori muriti virgini asteptandu-va unul pe altul, ori sfarsiti fiecare in relatie cu altcineva.

| Flori_Florina_1997 explică (pentru e1xtz):

laughing off...cred ca tot eu o sa fiu cea care o sa deschida subiectul, mai devreme sau mai tarziu