| xanax77777 a întrebat:

Salut, am o problema legata de sex, mi-am inceput viata sexuala aproximativ acum 5 luni. Fac sex cam de 2 ori pe saptamana dar nu rezist in pat mai mult de 3 minute. Efectiv termin prea repede si nu vreau sa iau pastile sau geluri ori diferite prostii, ce as putea face?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Așa se zice că 3 minute și jumătate ar fi ok. Femeile doresc mai mult. Ca să dureze mai mult, te miști lent, să nu te spargi, și te oprești un pic din când în când, și nu lași tensiunea să ajungă la maxim. După ce exersezi un timp, o să devii maestru. Se zice că un păhărel de vin înainte mai inhibă un pic și durează mai mult. Un păhărel, nu o sticlă.

| Iunicu a răspuns:

Am avut norocul să întâlnesc în adolescență o femeie deosebita, mult mai în vârstă decât mine.
Și m-am învățat un truc.
În timpul actului incordeaza-ti abdomenul. Musculatura suprasolicitată începe să producă acid lactic. Prezența acidului lactic in musculatura crează senzația de arsură. O durere suportabilă cât sa nu îți pierzi erecția dar suficient cat să diminueze din plăcere și să întârzie ejacularea.