| wanted1 a întrebat:

Salut
Care stie de ce am bubiete pe penis?
Nu sunt rosii sau altceva. Sunt ca niste cosuri dar nu ma dor etc. Doar pe partea de jos le am. Este ceva boala?

5 răspunsuri:
| Glasshead a răspuns:

Cel mai indicat ar fi sa mergi la un dermatolog sa-ti spuna ceea ce ai si poate iti va da el tratament pentru ceea ce suferi.Dar incearca sa dai in fiecare seara cu gel de dus /sampon unde ai bubitele si dupa sa clatesti bine. Sanatate!

| MaryLoveMyLife a răspuns:

Posibil sa fie o alergie

| FabianXZ a răspuns:

Daca ai 13-14 ani se dezvolta aparatul reproducator. Daca nu viziteaza un medic

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca respectivele bubite au aspectul unor cosuri foarte mici si o culoare alba si sunt asezate pe coroana glandului (capul penisului) de jur imprejur, sau oarecum doar pe cele 2 parti laterale, atunci este vorba de niste papule perlate peniene complet inofensive. Nu reprezinta o boala sau vreo afectiune, sunt pur si simplu niste bubite cu sebum, un fel de cosuri ca si cele ce apar pe fata adolescentilor. Nu deranjeaza in nici un fel si din acest motiv se poate trai cu prezenta lor intreaga viata. Din pacate nu exista un tratament medicamentos pentru a "vindeca" aceste papule perlate. Daca aspectul lor este mult prea deranjant in momentul privirii lor, Se pot elimina printr-o metoda de ablatie cu laserul sau prin metoda chirurgicala. http://www.renewskinandhealthclinic.co.uk/......e-ppp.html Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Aceste bubite au aparut in urma unui act sexual neprotejat? Daca da, atunci consulta de urgenta un medic sexolog.