| Roxana25155 a întrebat:

Imi puteti spune ce inseamna Sdv?

Scuzati categoria

2 răspunsuri:
| djlukass a răspuns:

SDV= la mine la munca de exemplu inseamna scule, dispozitive verificatoare si la facultate acelasi lucru inseamna. Adica cel putin asa mi-au zis profesorii...deci ce pot sa iti confirm eu este aceasta varianta, alta varianta eu nu am auzit, desi poate exista.

| minrest a răspuns:

Scule, dispozitive si verificatoare dar, atentie! nu toate, ci doar cele ce se fac la fata locului, in intreprinderea respectiva, in atelierul de matriterie. Scule sunt toate tipurile de matrite, dispozitive sunt orice constructii care fac munca mai usoara, iar verifcatoarele constructii care prin comparare sau trecere arata ca un anumit parametru al unei piese este corect.