| anonim_4396 a întrebat:

Salut,TPU! Intrebarea mea de astazi este urmatoareabig grinaca din punct de vedere evolutionist oamenii aratosi se atrag ei intre ei si fac copii,atunci de ce exista oameni urati ca mine si ca altii? De ce nu putem fi toti frumosi si atragatori? Gen, parintii mei sunt frumosi, dar eu nu! Va rog sa nu ma luati cu vrajeli de genul "Fiecare e frumos in felul lui!" sau "Frumusetea nu e totul". Vreau un raspuns logica!

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Pentru ca monogamia permite majorități sa faca copii, daca exista pologamie 20% din barbati faceau sex cu femeile si generatile viitoare arătau tot mai bine, dar cum femeile erau obligate da se marite genele proaste au continuat sa se reproducă, personalotatea conteaza e vrajeala, frumusetea e relativa vrajeala, chiar am vazut un barbat hot fetele salivau dupa ele, de ce 20% din baieti desvrgineaza restul de 85%? Femeile nu au avut dreptul de a alege ce au vrut timp de secole, multe se compromit din interes

51 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Apar mutatii ori, "genele frumusetii" tale sunt recesive de la parintii tai, in timp ce ei manifesta gene dominate ale "perfecitudinii aspectului".
Eu zic ca nu esti urat, poate o alta tunsoare nu te-ar arata atat de batranwinking

| Cineva797406016386 a răspuns:

Păi te duci la japonezi și te fac ăia să fi frumos

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Nu arat batran in realitate! Asa ma face camera!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Cineva797406016386):

La ce te referi? happy

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Incearca tunsoarea si dupa mai vedem, pana la urma oamenii te vad mai mult pe internet zilele astea...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Păi dacă am fi toți frumoși și aratosi, nu ar mai exista un standard al frumuseții.
Vrei sa tii se răspundă logic dar pui o intrebare ilogica, e că și cum ai întreba de ce nu exista doar un singur anotimp și de ce mai multe? Că nu îți plac.

Alea nu sunt vrajeli, e adevărul. Unii oameni pot sa te vadă frumos, alții urât. Iar alții nici urât nici frumos. Problema la tine nu e că ești urât ci că n-ai încredere în tine și nu te iubești pe tine însuți, înainte să o facă altcineva ar trebui sa o faci tu.

| Cineva797406016386 a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi nu ăia fac operați cosmetice și de înfrumusețare a feței și a corpului? Ori ereau alții?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Cineva797406016386):

Nu,astea se pot face in mai multe locuri(parca si in Romania), probabil te refereai la thailandezi care fac schimbare de sex si ai incurcat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"De ce nu putem fi toti frumosi si atragatori?"
Pentru ca fara intuneric nu ar exista lumina.

| Cineva797406016386 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu chiar nu mă refeream la thailandezii ci la japonezi cel puțin așa știu eu că ei îs cu schimbare de înfățișare, din urât te fac frumos așa știu eu

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Daca voi insiva va considerati urati de ce mai aveti pretentii de la alte persoane,in primul rand trebuie sa fiti voi multumiti de felul cum aratati,sa fiti mai optimisti, daca esti persoana din poza de profil mie nu mi se pari a fi deloc urat, pentru ca fiecare dintre noi avem trasaturile noastre dragute, punctele noastre forte, eu nu ma consider nici frumoasa dar nici urata ci undeva la mijloc si sunt multumita asa cum sunt si cu siguranta vei intalni pe cineva care te va aprecia asa cum esti dar tu trebuie sa faci primul pas si sa nu te mai desconsideri.Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Ok,dar mai am un dubiu, si l-am trecut in intrebare! Parintii mei sunt frumosi(amandoi), asa cum am zis, chiar mi-e greu sa inteleg de ce eu nu sunt!

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

O mutație genetica, nu uita ca diversitatea e baza evolutiei

| RAY a răspuns (pentru GiorgianaGiorgi):

Dar ai sta cu el?

| eckblume a răspuns:

Https://www.quora.com/......n-on-earth te-ar putea interesa raspunsurile
Sa mai citesti inca o data ce spune Darwin despre evolutionism si atunci o sa vezi ca exista si alte aspecte pe langa atractivitate. De ce mai exista oameni "urati"? Pentru ca oamenii "urati" se pot reproduce, pot sa isi gaseasca un partener de viata. Uite, eu am alte intrebari. De ce exista oamenii prosti? Nu ma refer la cei care s-au nascut cu debilitate mintala. De ce frumusetea e definita azi de silicoane si botox? De ce sa generalizam si sa spunem ca toti uratii mor singuri? Nu-mi raspunde, sunt retorice intrebarile.
"De ce nu putem fi atragatori?" - Daca nu te ajuta aspectul si ai atitudine/personalitate/gandire nasoala este evident ca nu poti
vreodata sa atragi atentia cuiva. Sau ma rog, poti atrage atentia, dar pui pe fuga omul. Increderea in propria persoana conteaza de altfel.
*E strict parerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Buna intrebare happy!

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ele sunt ipocrite, mincinoase mint non stop spun nu conteaza fizicul dar nu te vor ca iubit

| MPersephone a răspuns:

Pune o intrebare logica si vei primi un raspuns logic. Imi pare rau de limitarea ta.

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru RAY):

Daca nu as fi fost casatorita si eram singura si ajungeam sa ne cunoastem, da de ce nu? Nu ma intereseaza daca ma credeti sau nu, dar eu sunt casatorita si partenerul meu este mai mare decat mine cu 17 ani asa ca pe mine nu ma intereseaza atat de mult aspectul fizic,acum multi veti zice ca probabil are buzunarul gros,nu,nu are nici buzunarul gros, amandoi avem servici, nu stau pe banii lui si nici el pe banii mei, ii avem la comun amandoi.Mi-am exprimat parerea ca poti sa privesti si dincolo de aparente si chiar nu il consider urat, toti avem trasaturile noastre dragute.

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru RAY):

Imi pare rau ca asta consideri, nu ne baga pe toate in aceeasi oala te rog frumos, daca tu ai intalnit doar genul asta de fete imi pare rau, dar nu le poti cataloga pe toate ca fiind ipocrite sau mincinoase doar pentru ca ai intalnit tu astfel de fete.

| alexalx1234 a răspuns:

Noi astia urati existam ca sa fim bataia de joc a societatii asteia infecte. Trebuie sa existe si oameni care sa sufere, nu?

| RAY a răspuns (pentru GiorgianaGiorgi):

laughing laughing Daca nu as fi fost casatorita si eram singura si ajungeam sa ne cunoastem, da de ce nu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru alexalx1234):

N-as spune ca am fost chiar bataie de joc a lumii si nici ca an suferit! Da, s-au facut glume pe seama mea din cauza faptului ca sunt slab si arat ca un tocilar, dar am avut si momentele mele in care am fost apreciat! Cat despre viata mea de pana acum pot spune ca a fost obisnuita! Chiar asa mult suferi tu? Se stramba oamenii cand te vad pe strada? Te arata cu degetul si rad?

| alexalx1234 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da. Aia e. Societate de rahat

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru RAY):

Nu vad ce este asa de amuzant dar ma rog, asta este opinia mea personala si cum am mai spus nu ma intereseaza daca ma credeti sau nu.Personalitatea mea asta este, si nu mai vreau sa mai intru in detalii in acest sens.O zi buna!

| RAY a răspuns (pentru alexalx1234):

Mai aiurea e cand vezi cat de mincinoase, parsive, prefacute, ipocrite, viclene sunt si mint ca sufletul conteaza cand ipocritele se uita la poza de profil

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru alexalx1234):

Imi pare rau sa aud asta! sad

| alexalx1234 a răspuns (pentru RAY):

Sunt niste curve obosite. N-ai ce sa le faci

| alexalx1234 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta e Romania

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru RAY):

laughing Inseamna ca eu sunt in urma maxim pentru ca nu am niciun cont de socializare in afara de TPU.