| SebastianMarin a întrebat:

Vreau sa imi recomandati un pc la pretul de 2000-2500 lei in magazinele altex, eMAG, media galaxy.
Nu vreau sa il fac pe piese deoarece nu vreau sa ma complic.
O sa folosesc pc-ul mai mult pentru jocuri, deci vreau sa fie un pc pentru gaming.

4 răspunsuri:
| immaBeast a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/primul-tau-sistem-gaming-pcgarage-viking/

Mai strange 300 de lei si ia-l pe asta, are componente de ultima generatie, procesor de generatia a 7-a, placa video din seria 1000 ( adica de ultima generatie ), este mult mai bun, duce mult mai multe jocuri decat alte sisteme.
Majoritatea jocurilor le duce cu 60 + fps, putine sunt cele care scad sub 60, adica alea foarte pretentioase, eu zic ca este un sistem decent pentru bugetul pe care-l ai.
Sistemele pe care ti le-a dat MSM12 sunt....decente ( mult spus decente ), sunt bunicele dar nu prea.
Placile video din seria 700 sunt slabe pentru jocurile actuale.
Intra pe site-ul pe care ti l-am dat si ai acolo jocurile care au fost testate pe el si fps-urile in acele jocuri.
Eu zic ca mai bine dai cu 200, 300 de lei in plus si iei ceva decent spre foarte bun, decat sa dai fix 2500 si sa iei ceva ' slab ' spre decent, nu? :)

| immaBeast a răspuns:

Inca ceva, aici este categoria " Dragoste si Sex " si n-are nicio legatura intrebarea ta cu categoria.
Puteai sa postezi aceasta intrebare la categoria recomandata pentru calculatoare si etc, doar zic. big grin

| DavidoffUser a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2625214/
http://www.pcgarage.ro/asamblare-premium/
Ii dai asamblare premium cand lansezi comanda sa-ti puna toate ventilatoarele si sa-ti faca wire management.Are aceeasi performanta ca viking-ul ala la 30 de milioane.