| kMirke a întrebat:

Salutare, TPU!
Am și eu o întrebare mai serioasă, vă rog a nu comenta fără a citi sau să vă bateți joc.
Am 22 de ani, iubita mea are 16. ( 5 ani diferență, dar nu e mare, deci nu contează )

Ne înțelegem super bine, suntem open minded amândoi, discutăm orice.
Avem o jumătate de an împreună.
Este genul de persoană care este matură când vine vorba de lucruri serioase și copil când suntem noi împreună și chiar ai cu cine sta de vorbă, asta mi-a plăcut cel mai mult.
Are o gândire okei, știe să calculeze lucrurile, calmă, drăgăstoasă, deci în final chiar ne înțelegem și suntem la fel.

Acum este problema. Eu sunt român și ea este de culoare ( țigancă ).
Și părinții mei nu sunt de acord cu asta, că n-am ce căuta eu acolo, că sunt numai țigani și de astea.

Ce este drept, ea nu seamănă a țigancă, este ușor bronzată. ( ciocolatiu ). Nu țin tradiții de-ale lor și de astea, nu au treabă, nu au gașcă din aia, înțelegeți voi.
Doar mama ei este mai urâcioasă, să zic așa. ( Grasă și chiar se cunoaște că e de culoare ).
Și tatăl ei e ca ea, e un om ok, am vorbit de câteva ori și n-avem treabă.

Le-am explicat și alor mei că nu e deloc așa cum zic ei, dar amândoi o țin mare și tare pe a lor, deși nu e deloc cum zic ei. Ce sa fac?

22 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Si intrebarea care e? Trecand peste faptul ca este ilegal si ca esti pedofil.

| Dalmore a răspuns:

De culoare sunt africanii, nu tiganii laughing.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ea este minoră si tu o corupi, vezi ca daca părintii ei depun plîngere la politie vei fi arestat, asa ca lasa o in pace si gaseste ti o fată de varsta ta, nu o minoră de 16 ani, au dreptate parintii tai sa nu fie de acord cu țiganca.

| VecinulIon a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa ramai impreuna cu ea. Daca tu tii mult la ea si o iubesti cu adevarat, părinții tăi nu ar trebui să te împiedice. Până la urmă e parerea lor.
Eu zic ca ar trebui ca părinții tăi sa aiba ocazia sa discute cu părinții ei și cu fata pe care o iubesti. Astfel o sa isi dea seama unde greșesc. Nu contează rasa umană. Important e ceea ce e in sufletul persoanei!
Mult succes in continuare!
Sper ca voi doi sa fiti fericiti impreuna.

| mgtow a răspuns:

Intr-un final nu ajungi sa semnezi actele de casatorie, poti sa continui asa ca nu strica. Tiganii sant mai omenosi decat romanii cand da de greu, ai nostri se distrug intre ei de inteligenti ce sant

| Holiday a răspuns (pentru Plato):

"Trecand peste faptul ca este ilegal si ca esti pedofil."

Nu e deloc ilegal, iar pedofilia nici nu intra in discutie in situatia asta.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Continua relatia, mereu se va gasi cineva sa se impotriveasca. Dar aia trebuie ignorati.

| Silviu007plm a răspuns (pentru mgtow):

Sper că glumești, țiganii iși omoară şi copiii când vine vorba de bani

Răspuns utilizator avertizat
| mgtow a răspuns (pentru Silviu007plm):

Nu. altfel era putini printre romani daca erau ucisi

| Sindbad a răspuns (pentru mgtow):

Poate nu a venit vorba de bani happy

| BunaZiuaMerio a răspuns (pentru Plato):

Nu poti zice ca e chiar pedofil.De la 15 ani in sus fetele sunt dezvoltate fizic.Pedofil era daca avea 10-12 ani, fara cur fara sani.

| Emma30555 a răspuns:

Eu te as sfătui sa asculți de părinți, uneori ei vad lucrurile mai bine.

| SG1995 a răspuns (pentru Plato):

Având in vedere că vârsta pentru consimțământul sexual e de 15 ani, nu cred că cei 5 ani diferență se cataloghează ca pedofilie.

| Plato a răspuns (pentru SG1995):

Si daca nu ar fi un pedofil dpdv al legii, e dpdv moral. Barbat in toata firea abuzeaza de un copil de 15 ani ii distruge sufletul. Nenorociti, i-ar tortura ca-n inchizitia spaniola.

| SG1995 a răspuns:

Ete cum văd eu lucrurile omul îi prost și are prejudecăți, să-ți dau un exemplu, la mine în sat etnici get-bet-get sunt minoritari, atât românii cât și țigani, majoritari fiind mix între cele două etni, eh no eu fac parte din aceea majoritate, dar sunt alb și soră-mea e de culoare, deci ce concluzie trag uni? Că eu nu-s țigan și soră-mea e, că nu ar trebui să mă asociez cu taică-meu și soră-mea că-s de culoare, și da suntem frații biologici de pe ambii părinți.

| SG1995 a răspuns (pentru Plato):

Cred că la 15 ani numai tocmai copilă cu atât mai puțin inocente, cu doua secole în urmă după primul ciclu menstrual care are avea loc 14-15 ani, fata era considerată femeie și era căsătorită.

| Plato a răspuns (pentru SG1995):

Da, hai sa amintim vremurile in care tatal isi dadea copiii drept sclavi, pentru datorii.
Acum, un copil trebuie sa fie copil, sa copilareasca, sa se bucure de inocenta si puritate, asa e normal, asa e moral. Nu sa vina un hoit, un nenorocit infect de pedofil sa-i rapeasca toate acestea. Legile sunt tampite.

| SG1995 a răspuns (pentru Plato):

Nenea eu zic că la 15 ani nu mai ești chiar copil, ești în drum spre maturizare, îți faci primele relații și inevitabil se ajunge și la sex.

| Plato a răspuns (pentru SG1995):

Deja mi-e sila de ce mizerii poti spune, hai s-o lasam asa.
Deci ai fi extaziat sa-ti vezi fiica de 15 ani cu gura plina, ti-ar da lacrimile de mandrie.
O sa si uit ca am vazut ce spurcaciuni ai zis.

| SG1995 a răspuns (pentru Plato):

Dacă auzi că fiică-ta de 15 ani a făcut sex ce îi faci?

| Plato a răspuns (pentru SG1995):

Ma indoiesc ca va fi cazul, un copil educat nu poate ajunge acolo, dar sa zicem prin absurd ca s-ar intampla, ar vedea soarele doar pe drum spre scoala, foarte putin deoarece as duce-o eu, n-ar mai avea voie singura, adio orice fel de iesiri, adio social-media, adio telefon, adio orice alte pofte/dorinte. Daca nu i-a placut sa fie copil, sa se joace si sa primeasca tot, atunci sa fie adult: munca, munca, munca si minime placeri. Daca adult vrea sa fie, atunci ii arat ce inseamna adult.