| Lelia18 a întrebat:

Trebuie sa invatam sa iubim, sa fim libere, sa lasam amintirile in spate si sa ne eliberam. Avem nevoie de putere pentru a trai in prezent si a scapa de fantomele trecutului. Dragostea este efemera, insa sentimentele sunt de durata. De ce nu putem sterge totul cu buretele?

9 răspunsuri:
| Elvira575 a răspuns:

Fiindca asa suntem noi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa-ti dau un raspuns acurat dupa ce se strang mai multe minore mumoase pe aici. astepteapta-ma

| Jardelin a răspuns:

N-o fi buretele bun?!winking

greece12
| greece12 a răspuns:

Trecutul are rolul lui precis in prezentul fiecaruia,nu erai "aici" daca n-ai fi fost "acolo",nu simteai ce simti daca nu se petrecea "cutare lucru",pe scurt, nu poti scapa de fantome.
Singurul noroc e memoria selectiva a omului, altfel am fi buni de aruncat cu totii, ne-ar plezni hard-ul.
Trecutul nu e numai cauza sa fii ceea ce esti azi ci si baza, de acolo ai plecat ca sa ajungi aici.
E si motivul pentru care e bine sa gandesti de 10 ori si sa faci o data, n-o sa-ti ramana regrete!
Si va fi frumos si trecutul si prezentul.
Viitorul, se subintelege.
Te-ai intrebat vreodata cum ar fi un om fara trecut? Un om care si-a pierdut memoria, de exemplu...
happy

| Awesom a răspuns:

Pentru ca nu se poate, sentimentele nu dispar de pe o zi pe alta.

| Neuronul a răspuns:

De ce să ştergi totul cu burelete?
Amintirile frumoase cât şi cele urâte sunt singurul lucru care ne rămâne peste ani. Fără amintiri am fi nimeni!
Trebuie să învăţăm să trăim împăcaţi cu trecutul nostru.
Regretele sunt cel mai inutil sentiment.
Iartă, uită şi iubeşte fără să-ţi fie frică să pierzi şi învaţă să trăieşti în prezent.
Viaţa e singurul dar pe care îl primim şi chiar dacă uneori e de căcat, măcar să facem căcatul asta să fie mai dulce laughing

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns:

Cred ca ai plagiat-o pe fata fugita la manastiri. Copilaria si adolescenta traite sunt prea frumoase ca sa ai probleme cu,, fantomele trecutului,,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea cum poti aprecia ce ai daca nu sti ce ai pierdut. Cum poti evita o parte din greselile facute in relatiile anterioare daca nu ti le mai amintesti?
Fiecare relatie ne modelaza ca indivizi, fiecare experienta ne contureaza personalitatea si ne defineste ca oameni. Invatam oricand din orice experienta fie ca e ea placuta ori ba. Asa evoluam. Ca doar suntem oameni nu plante big grin

| Lelia18 explică:

Raspunsurile voastre m-au ajutat mult. Chiar va multumeschappy Pupici la toti! Vroiam sa uit ceva urat... sa sterg cu buretele.