| RAY a întrebat:

Vaginul este cel mai valoros lucru a unei fete? Este o carte The Power of the Pussy Puterea vaginului - Cum să obții ceea ce îți dorești de la bărbați: Iubire, respect, angajament și multe altele!

În esență, premisa ei este că o femeie singură ar trebui să se întâlnească cu mai mulți bărbați, transformându-i practic în concurenți pentru timpul și atenția ta. Ar trebui să ai întotdeauna bărbați de rezervă, pregătiți să ia locul bărbatului ales, în cazul în care lucrurile nu merg bine.

Nu-i oferi sex până nu-i e clar ce vrei. Există un fenomen numit „sărut de fund înainte de ejaculare" (PEAK), în care un bărbat foarte excitat și frustrat sexual este dispus să facă orice pentru sex. După ce a fost tachinat și frustrat timp de câteva luni, îi prezinți cerințele tale când el este în modul PEAK. „Jucătorii" vor fi plecat, eliminând astfel bărbații doar după sex.

În cele din urmă, pentru a discerne dacă motivele lui sunt pure, îl supui testului Prințului Fermecător - vezi dacă va lăsa totul baltă ca să-ți vină în ajutor. Dacă nu, dă-l jos și încearcă din nou cu unul dintre ceilalți băieți ai tăi.


Am citit această carte acum ani de zile, intrigată de numărul de recenzii pozitive pe care le-a primit. Ca să fiu sinceră, oricum am folosit instinctiv această strategie. Bărbaților le plac alergările!

2 răspunsuri:
| Kiran a răspuns:

Depinde de rolul femeii sau al barbatului in ecuatie. In contextul tau, sa spunem ca in procent de 40% este importanta partile intime ale unei femei in ochii unui barbat si viceversa. (este discutabil, unora prefera un procent mic, altora peste 60% in functie de definitia fiecaruia despre sexul intr-o relatie, fie ea emotionala, de prietenie, libera, etc).

Da, dar nu vaginul este arma secreta a unei femei, ci modul ei de a se feliniza cu subiectii. Vagin poti gasi la orice femeie, plus ca exista si alte moduri de a iti oferi aceeasi placere sexuala si viceversa. Este vorba mai mult de modul imaginar de a privii aceea femeie / barbat ca fiind unic, ceea ce face ca "vanatorii" sa apeleze la gesturi ce considera a fi egale cu dorintele "prazii".

Printr-un exemplu, daca o femeie reprezinta un fizic estetic unic si are anumite caracteristici ce ne aduc o dependenta vizuala (modul cum priveste, cum se incrunteaza, zambetul, etc), poate duce la favoruri si prietenie din partea celor din jur, existand printre ei si cei cu dorinta de a o curta.

Pe scurt, barbatilor nu le plac "alergarile", ci tuturor ne-a placut / ne va face placere sa investim timp si resurse intr-o persoana la un moment dat pentru ca aceea persoana o idealizam prin vise(metaforic vise), urmand sa existe si persoane ce creeaza din asta un hobby, de exemplu, o amanta, nenecesara dar importanta.
Totodata am putea spune si ca este ceva natural in toata povestea asta, putem observa si la alte specii ca unii masculi dau dovada de influenta asupra unei femele, iar femela prefera jocul asta decat sa nu primeasca nimic.

| MercyAngel a răspuns:

Pentru unele vaginul este valoros în timp ce pentru altele nu. Cele care cochetează cu mai mulți parteneri sexuali, fără discernământ, cu siguranță nu-și prețuiesc vaginul.
O femeie care așteaptă bărbatul potrivit care o iubește pentru ceea ce este și nu vrea doar sex, pentru ea vaginul este cel mai valoros.