| Iasmi8766 a întrebat:

Am nevoie de ajutor.
Nu prea am avut timp sa fac un proiect la romana.
Daca ii zic aceasta chestie ca nu am avut timp profa nu o sa ma creadă.
Va rog frumos ce scuza sa ii zic la profa de romana ca nu mi-am făcut proiectul?
Dau fundăă

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Îi spui sincer că ți s-a rupt în paișpe de proiectul ei. Sau că e nașpa.
Sau dacă chiar n-ai avut timp (oare?!?), îi dai detalii cu ore și minute și activități care te-au împiedicat să faci tema. Dar ai putea măcar să faci o schiță (că atât ai avut timp), și să spui că dacă îți dă voie, o dezvolți ulterior.