| dragoscopaci a întrebat:

Am o intrebare pentru cei care sunt la UTCB.La ce sa da admiterea la UTCB sau se poate intra și pe baza de dosar?

2 răspunsuri:
| anonimguy3 a răspuns:

Nu sunt la UTCB, dar iti pot spune de la alti prieteni care sunt acolo si chiar din experiente proprie pentru ca si eu am avut de ales intre facultatea asta si altceva, la UTCB se intra pe baza de dosar. Nu mai stiu de cat timp, dar UTCB a renuntat de mult la admiterea pe baza de examen.

| DanielPH a răspuns:

Salut!
Pe baza de dosar. Media de la bac sau 1/2 media de la bac + 1/2 media la mate/fizica/chimie/economie(obtinuta la bac)
La limbi straine vei da un examen de competenta lingvistica, nimic in plus.
Acum ceva ani se dadea admitere, era bine atunci, acum...eh. laughing)
Intra lumea la marele greu si din anul 2 te intrebi de ce s-au lasat.