| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa stiu mai multe despre liceul George Cosbuc din Bucuresti...
am auzit ceva de liceu bilingv ce insemna asta? A mai fost cineva acolo? Cum sunt profesorii? Cam cu ce medii se intra? Cineva mi-a zis chiar este liceu de rockeri...mda in fine spuneti-mi ce stiti va rog!

1 răspuns:
| Aishaa a răspuns:

Nu am fost la acel liceu, dar liceu bilingvist inseamna ca se invata in 2 limbi. Adica se preda si in romana si o alta materie de ex. engleza cel mai des. Sa-ti dau un exemplu ora de biologie o faci in engleza. Sper ca ai inteles.