| Panterra a întrebat:

Buna prieteni
vreau sa invat limba engleza online
dar vreau sa mai invat cum se mai pronunta cuvintele
dati-mi niste site-uri clare care sa ma pot descurca si sa invat cu bine engleza...multumesc anticipat
funda

3 răspunsuri:
| AndreyG a răspuns:

Intra pe Livemocha. Poti invata orice limba.Iti faci cont, alegi romana ca limba pe care o vorbesti si scrie acolo ce vrei sa inveti.Alegi engleza si asta e.are si audio.Tot ce vrei.Bafta

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună dimineața.
Dacă vrei să înveți să pronunți corect în limba engleză, intră pe http://www.ivona.com/.
În chenarul acela unde scrie „Hi, I'm Amy, one of the IVONA Text-to-Speech voices created..."adaugi textul, de sus alegi vocea și după aceea apeși pe „play".
În cazul în care dorești să afli anumite noțiuni de gramatică precum verbele nergulate, le găsești aici : http://www.lexica.ro/help/verbe_neregulate.htm.
La timpuri te pot ajuta eu, dacă îmi vei spune ceea ce dorești să înveți.
Baftă!