| cLaudYu a întrebat:

Cine stie site-uri care te ajuta sa inveti limba engleza?big grin(stiu ceva engleza dar vreau sa invat mai mult)

Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| WhiteWings a răspuns:

Http://www.englezaonline.ro/ spor la invatat

13 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Incearca sa te uiti la filme pe care le cunosti deja, fara subtitrare...sau, daca poti, sa nu citesti subtitrarea.

| cLaudYu explică:

@WhiteWings mersi:*

@claudiu1818 frecventez orele de engleza, joc lineage 2, stiu engleza dar fac multe dezacorduri si greseli gramaticalebig grin

| cLaudYu explică:

@ardnaxur1961 o sa incerc si 'faza' cu filmele, dar acum m-am gandit sa ascult posturi de radio in limba engleza...

| Pho3nix a răspuns:

Ma uitam la multe filme fara subtritare.
Mai citeam diferite carti in engleza.
Stau pe diferite forumuri in engleza.

Cam asa am invatat eu engleza bine.

| claudiu1818 a răspuns:

Du-te la scoala la orele de engleza, fii activ la toate orele si sa vezi ce bine inveti engleza, sau joaca tot felul de jocuri on ( lineage de exemplu) eu am invatat bine engleza ( dar nu la perfectie ) happy
iti zic eu ca nu prea o sa tii minte de pe siteuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.Si eu vreau sa invat mai mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da este un program ft ft interesant agenda web english exercises

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.engleza-onle.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebuii sa inveti ca daca pleci intr-o tara straina cum ar fi londra, dubai...se vorbeste numai engleza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E super

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gabord Luminita este super buna

| jokerro a răspuns:

Stiu eu unul unde sa faci exercitii la lb engleza:angenda web(cauta pe google)