| dirtyraccoon a întrebat:

Stie cineva vreo carte mai scurta pe care o pot gasi online? Trebuie sa citesc pentru o ora si dupa sa fac un rezumat la ceea ce am citit, dar nu gasesc nici-o carte.

1 răspuns:
| D3I3 a răspuns:

Inventează. Nu ai cum să găsești o carte astfeld e scurtă, asta dacă nu te apuci de povești. Dar cărți în toată firea. doar o oră, dacă nu citești rapid, atunci te declar pierdută.
Poți inventa o poveste, o autoare, un titlu. Căruia trebuie să-i prezinți asta nu are cum să știe toate cărțiel din luem. Și spune că e o autoare nouă.