| Camelia_7710 a întrebat:

Sunt din Bucuresti
Media de admitere a mea este : 7.12
Eu as vrea sa pun liceul Marin Preda care are urmatoarele medii:

mate info 7.06
stiinte ale naturii 7.10
filologie 7.40

m`am gandit sa le pun in urmatoarea ordine: filologie
mate info
stiinte ale naturii

as avea sanse cu o medie asa mica?straight face

ce licee imi recomandati sa pun dupa marin preda
?
happyin afara de Cerchez si petru rareshappy
mersi frumoshappy

8 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Www.admitere.edu.ro/2009/ si poti intra si pe 2008 ca sa vezi mediile din anii respectivi.
important este sa pui cat mai multe optiuni, astfel ai mai multe sanse sa prinzi un liceu mai bun! succes!

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Ai avea şanse, pentru că chiar dacă ai o medie mai mică şi nu intri te poţi transfera la liceul dorit, la profilul ales de tine. De la filologie la mate info direct? adică aia e a doua alegere, e o diferenţă mare între filo şi mate info aşa că ai grijă.

| ion2015 a răspuns:

Buna.eu zic sa intrii la marin preda ca am auzit ca este un liceu bun si profii sunt ok, si eu vreau sa ma transfer in liceul asta la stiinte, ai grija ca in petru rares este o profa de mate foarte rea, acolo invata varamiu

| Missin`you` a răspuns:

Iti pui optiunile dupa cum crezi uh ca te vei descurca la liceu love struck dupa ce materii te pricepi smug baftawinking

| Pitika_5185 a răspuns:

Eu am terminat anul' asta a8-a in marin preda. sfatu meu sincer.nu intra aici pentru ca o sa regreti. e mare puscarie.profi majoritatea sunt ok.doar cei d generala. da tu cum intri la liceu o sa ai de furca rau.si oricum colegii, adica ma refer elevii din preda sunt ceva de genu:fite, arfe si basini.altceva nu prea am ca sa-ti zic.eu m-am saturat grav de tot de liceul asta si daca mai intru o singura data in el o sa vomit. cel mai probabil. pupici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti praf laughing 7. 12 laughing)))) du-te la vulcan

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ollaa ma numesc veronika si am intrat in marin preda la filologie si as vrea sa stiu ke materii se f
ac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da... ori mircea iliade ori george cosbuc.