| 2008anonim2008 a întrebat:

Care este diferenta dintre un profil de liceu cu engleza intesiv si unul cu bilingv?

Răspuns Câştigător
| crud a răspuns:

La intensiv engleza ai mai multe ore de engleza; la bilingv engleza se presupune ca o anumita materie se preda in limba engleza (ex geografia UK, sau istoria UK). Nu te crampona de asta, pentru ca nu e mare chestie. Ca-i bilingv, ca-i intensiv, se vor face mai multe ore de engleza. Chestia aia cu geografia predata in limba engleza ( sau istoria) depinde de prof. Unul poate fi foarte ok, sa-si faca orele faine, altul poate pierde vremea si te pune o data pe semestru sa faci un proiect, ca sa-ti puna nota. La mine profii s-au schimbat in fiecare an. In doi ani la rand am avut o profa destul de slabuta... o corectam noi la multe chestii.