| DnlG a întrebat:

Ce parere aveti despre testul de inteligenta online "MENSA"? Si la 14 ani ce IQ ar trebui sa am normal?

Răspuns Câştigător
| bluebios a răspuns:

Nu trebuie sa faci testul MENSA acela este pentru persoane cu un IQ foarte ridicat. Trebuie sa faci un test IQ standard si daca faci la ala obtii un scor ridicat incerci sa faci pe cel MENSA. Ideea e ca intrebarile din testul MENSA sunt foate grele si in general ca om normal obtii un scor mai mic decat IQ-ul pe care il ai in realitate.

2 răspunsuri:
| desisdana a răspuns:

Testul nu e cine stie ce, iar IQ -ul ar trebui sa fie la varsta ta peste 80

Răspuns utilizator avertizat