| blackrose7911 a întrebat:

Cine imi spune si mie niste obiective turistice din Anglia? funda celor mai multe!

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| ionut_8527 a răspuns:

Big Ben,Palatul Buckingham,Parlamentul (Houses of Parliament),Madame Tussauds Londra,Tower Brigde,British Museum,Kensington Palace,Turnul Londrei (Tower of London), Trafalgar Square, Catedrala Sf. Paul (St Paul's Cathedral). Funda?

| RoXyRaLu a răspuns:

Palatul Buckingham,Westminster Abbey,Labirintul York,Big Ben,Muzeul Castel York,Universitatea Manchester,Turnul Londrei,Ceasul Baker`s Jewellers,Curtea Regala William,Gradinile Pierdute Heligan,Casa si Gradinile Pencarrow,Gradina Botanica a Universitatii Cambridge, Muzeul National Maritim Falmouth, Biserica Holy Trinity dar mai multe detalii despre acestea poti gasi pe http://www.turistik.ro/anglia/obiective-turistice-anglia/pag--3.Funda?

| ariana_4355 a răspuns:

Big ben

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Turiştii cu ghidul lor admirând Londra din elicopter survolând de-a lungul cursului Tamisei. Ghidul:
"And there you can see The Bloody Castle... ah... but you can't see it very well because of the bloody tree.".