| ade899 a întrebat:

Cum e liceul Mihail Sadoveanu din Bucuresti?

1 răspuns:
| Oprea_Adriann_1995 a răspuns:

Pentru cei care nu stiu: E singurul liceu de chineza din Bucuresti.
Profii sunt mai mult decat okay, ca fiecare liceu, unii mai rai, altii neinteresati, altii glumeti, altii predau materia cum trebuie etc.
Cand e vorba de limba engleza,spaniola,germana, franceza profesorii sunt mai mult decat apti si pot sa zic ca am invatat destul de multe, tot ce am asimilat in timpul orelor m-a ajutat enorm la admitere la facultate.
Din vorba in vorba totul e distorsionat. Spunem ce auzim cand ar trebui sa nu generalizam asa usor.
Nu e diferit de alte licee. Exista manelisti, prosti, inteligenti, tocilari, rockeri etc. Ca in orice alt liceu de altfel. As vrea sa aud eu de acel liceu perfect cu profi *cool* si elevi eminenti si materii care chiar sunt predate in modul asteptat de parinti, elevi etc.
In plus oamenii adevarati nu au nevoie de etichetari si ingradiri. Asta cam limiteaza orizontul tuturor.
In orice liceu poti *prinde* ceva din zbor. Trebuie sa ai putina minte, rabdare si atentie.
Sper ca te va ajuta asta! happy
Pa pa!