| anonim_4396 a întrebat:

Cum este corect: "conform" sau "comform" sau amandoua?

Răspuns Câştigător
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Conform...nu comform!

118 răspunsuri:
| ConstiintaTa a răspuns:

Pai la unii oameni aman2 la altii doar conform si la altii doar comform...eu zic [,] ca [,]corect este prima varianta adica,, conform" deoarece suna mult mai bine si nu am auzit pe nimeni utilizand cuvantul,, comform"Probabil ca tu ori te-ai certat cu vreo colega ori pur si simplu ti-a starnit curiozitatea! Votez pentru conform happy

Fundita plz?hee hee:X

| VIPER a răspuns:

Conform funda?

| Alice_2134 a răspuns:

M-am uitat in doom(sa fiu sigura big grin ) si e conform

| SăcsyLlamă a răspuns:

Potrivit gramaticii romane, m se pune intodeauna inainte de p si b. Corect este conform.

| Tokha a răspuns:

Conform e corecta, comform e gresita, chiar rau de tot

| RickGrimes a răspuns:

Corect este:Conform

| M4RC3L a răspuns:

Varianta corecta: Conform, "m" se pune inainte de "p" si "b"

| ----:anonim:--- a răspuns:

Conform!:*

| I Love Summer :X a răspuns:

Conform

| danBM a răspuns:

Corect este conform

| AntoniaHetfield63 a răspuns:

Conform..CLAR! happy

| ancu_6221 a răspuns:

Conform

| z0uzh0lina a răspuns:

Conform este corecthappy

| zapezica a răspuns:

Conform :]

imi lasi si mie un 10 te rog? :o3
http://www.hi5.com/......otoUser.do

mrs anticipat :*

| Ionela_7274 a răspuns:

Raspuns anonim:
Biznis rolling on the floor))))) Nu se scrie asarolling on the floor) se scrie business :*

Credd ca se scrie comform thinking :*

| doinas a răspuns:

Conform este corect.

| Bulina a răspuns:

Pentru dileme in legatura cu scrierea corecta a unui cuvant din limba romana poti folosi google.com in modul urmator : scrii prima "forma" a cuvantului, notezi cate site-uri au aparut ca rezultat al cautarii, faci acelasi lucru pentru al doilea. Unul dintre cuvinte va avea in mod garantat un nr. mult mai mare de rezultate ca celalalt, acela este cel corect.

| sweetydelya a răspuns:

Lolstraight face Multi oameni.nu stiu gramatica. Iar u te numeri printre ei.Cum d-le sa fie comform=]]. M-am zapacit eu? Ca numai stiuthinking

PS: Daca ai spus amandoua...Gandesti logic? Daca intr-adevar voiai sa aflii. Discutai cu,, colegu" tau DOOM-ul;] Bafta, de acum inainte numai pune intr. stupidewinking

| maria97 a răspuns:

Conform!

| Alexxoxox a răspuns:

Conform.

| JustinBieberFanNo1 a răspuns:

CoNform

| Veronne a răspuns:

Conform este varianta corecta. Si sunt sigura.^^

| edi_2159 a răspuns:

Conform este corect.

| Fericitul a răspuns:

Conform.

| Deniiiisa a răspuns:

Conform este corect.winking

| Puckis a răspuns:

Conform! happy

| webcatalin a răspuns:

Si eu zic tot "conform" e corect

| aditzache a răspuns:

Comform ma este corect