| sorin1234567 a întrebat:

Cum pot sa invat literatura mai bine? (specii literare, comentarii etc.)

Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

Îți faci scheme pe foi cu fiecare specie literară...de exemplu la genul dramatic intră comedia, tragedia, drama bla bla, scrii fiecare gen, iar în dreptul lor opere reprezentative, autori și așa mai departe. Și e important să și citești diferite comentarii sau recenzii ale unor cărți pentru a îți face o idee despre cum ar trebui să arate în momentul când vei da test, teza, examen etc.

1 răspuns:
| Oana1308 a răspuns:

Ca sa poti învăța mai bine ( la orice materie) trebuie sa te evaluezi. De exemplu poti incepe prin a scrie pe o foaie lucrurile pe care le cunosti deja din lecția respectivă, apoi sa recitesti lecția predată de către profesor/ profesoară si astfel vei observa ce stăpânești cel mai bine si ce mai trebuie sa înveți. Eu asa procedez si chiar ma ajuta la teste.