| AnonimHZ a întrebat:

Daca iei probele de admitere la un liceu vocațional și esti inscris automat, dar cand se afișeaza nota de la evaluarea naționala si este mica, mai esti admis la acel liceu sau ți se anulează locul pentru ca este nota la E.N. prea mica? Căci știu ca nu mai participi la repartizarea computerizata pentru admiterea la alte licee.

Răspuns Câştigător
| akvez00 a răspuns:

Salut!
Se face media conform unei formule alese de liceul respectiv, cunosc persoane ce au avut media de la EN ceva de genul 4 si au avut peste 9 in acele probe de aptitudini, in final au fost admisi.