| mimypyersycutza a întrebat:

Daca ai nota sub 5 la Evaluarea Nationala pentru admiterea in liceu...mai esti admis?

Răspuns Câştigător
| MascaDeCatifea a răspuns:

Nu, si eu am avut 3 la mate laughing

4 răspunsuri:
| sCzKun a răspuns:

Poti sa ai sub 5 media de admitere (care face referirea la media generala cu media rezultatelor mate-romana), daca scoala la care esti admis are cea mai mica medie mai mica decat a ta, si mai sunt locuri, esti admis acolo automat.

| denisseioana a răspuns:

Nu cred..eu stiam ca trebuie sa iei peste 5 la toate, dar media finala sa fie minim 6. asa e si la bac. deci...

| MascaDeCatifea a răspuns:

Esti admis, pentru ca se aduna si cu media generala

| mimypyersycutza explică (pentru MascaDeCatifea):

Pe bune? Nu esti respins din prima....de exemplu daca ai 3 la mate si 6 la romana?

| MascaDeCatifea a răspuns (pentru mimypyersycutza):

Nu, si eu am avut 3 la mate laughing