| anonim_4396 a întrebat:

Edith Piaf in ce perioada a trait?

5 răspunsuri:
| Ruxy a răspuns:

1915-1963. Iti recomand filmul "La vie en rose"... e superb, merita vazut!

| WhiteWings a răspuns:

N. 19 decembrie 1915, Paris - d. 10 octombrie 1963

| alma a răspuns:

1915-1963, si adevaratul nume este Edith Giovanna Gassion, cea mai celebra cantareata franceza.Pa

| dadaaaaa a răspuns:

Cine e aia?laughing

scuze da habar am dspr cine e vba ...nu am auzit in viata mea d ea laughing...

cauta p wickipedia

| Stef_1270 a răspuns:

Édith Piaf (n. 19 decembrie 1915, Paris - d. 10 octombrie 1963, Grasse), A fost inmormantata în cimitirul "Pére Lachaise" din Paris. Sper ca ti-am fost de ajutor!